عید قربان
1386/07/24 12:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شاپور مرحبا: امیدوارم خزر همچنان دریاچه صلح و دوستی و تقویت مودت بین کشورهای منطقه باشد

نماینده مردم آستارا گفت: امیدوارم زمینه استفاده کامل از منابع دریاچه خزر برای همه کشورهای حاشیه آن فراهم شده و این دریا همچنان دریاچه صلح و دوستی و تقویت مودت بین کشورهای منطقه باشد.

به گزارش خانه ملت، متن کامل سخنان مرحبا، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس به شرح زیر می باشد:

با درود و سلام به پیشگاه مقدس امام عصر ـ عجل ‌الله ‌تعالی ‌فرجه ‌الشریف ـ و درود خدا بروان پاک شهداء و امام شهداء ـ رحمه الله علیه ـ و سلام و درود به همه بسیجیان و پاسداران عزیز و خادمین مخلص به نظام و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم و معزز رهبری.

هفته نیروی انتظامی را که از (24) تا (30) مهرماه برگزار می‌شود به سختکوشان نیروی انتظامی که درواقع نیروی انتظامی امروز در بین مردم شریف ایران اسلامی آبرومند و مقتدر است تبریک عرض می‌کنیم و لازم می‌دانیم از اقدامات ارزنده طرح امنیتی ـ اجتماعی که در طول شش ماه گذشته در سراسر کشور اجرائی کردند تقدیر و تشکر ‌نمایم.

بار دیگر مردم متدین کشورمان با شرکت بسیار گسترده و بی‌نظیر خود در روز جمعه ماه مبارک رمضان بعنوان روز قدس، شکوه و همبستگی ملتی آگاه و صمیمی و مخلص و دفاع از ملت مظلوم فلسطین را به معرض نمایش گذاشتند و با حضور یکپارچه آمادگی خود را در جهت احترام به مقدسات و ولایت و یاری دین خدا به جهانیان اعلام نمودند. باید خداوند را در مقابل نعمت وجود مردمی چنین آگاه و فداکار و پشتیبان ولایت مطلقه فقیه شاکر باشیم و این شکرگزاری باید در نحوه انجام وظیفه کلیه افرادی ‌که به هرنحو افتخار خدمتگزاری به این نظام مقدس و این مردم درد‌شناس به آنها ارزانی داشته شده است متجلی گردد.

مسرور هستم که دریای خزر براساس براساس کنوانسیونهای بین‌المللی سال 1340 و 41 بعنوان دریای ایران و روسیه شناخته شده است. ضمن استقبال از برگزاری نشست سران کشورهای حاشیه دریای خزر، امیدوارم که با عنایت به اهمیت مسائل زیست‌محیطی مربوط به دریای خزر و چگونگی استفاده از منابع روی بستر و زیر بستر در دریای خزر عملاً با دستیابی به یک رژیم حقوقی عادلانه، زمینه استفاده کامل از منابع این دریاچه برای همه کشورهای حاشیه دریای خزر فراهم شده و این دریا همچنان دریاچه صلح و دوستی و تقویت مودت بین کشورهای منطقه باشد.

از طرف دیگر حضور آقای پوتین ریاست جمهوری فدراتیو روسیه فرصت مغتنمی است تا پروژه‌های مشترک ایران و روسیه هرچه سریعتر به نتیجه نهایی برسد. خصوصاً نیروگاه اتمی بوشهر که سمبل همکاری دو ملت و دو دولت ایران و روسیه است و با نهایی شدن این پروژه مهم زمینه بسط و گسترش روابط بیش از پیش فراهم شود و عملاً جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو روسیه درجهت مبارزه با یک جانبه‌گرایی گام عملی مهمی را برمی‌دارند.

جمهوری اسلامی ایران عملاً با پشتیبانی ملت بزرگ ایران توانست گامهای بلندی را در دستیابی به تشعشع هسته‌ای برای مصارف صلح‌آمیز بردارد و این بعنوان حق مسلم ملی ماست و طبعاً این راه، راه بی‌بازگشتی است.

 در ماههای اخیر مسؤولین هسته‌ای کشورمان بار دیگر برای نشان دادن حسن نیت خود، عملاً همه راهها را برای مذاکره و گفتگو جهت حل مسالمت‌آمیز این مسأله برداشته‌اند. امروز فرصت جدیدی پیش روی کشورهای اروپایی و گروه (1+5) است که از این فرصت بخوبی استفاده نمایند. اگرچه برخی از قدرتهای بزرگ همانند آمریکا همواره بر طبل خشونت می‌زنند و بدنبال منافع سلطه‌طلبانه خود هستند و متأسفانه از شکستهای پی‌در‌پی خود در عرصه‌های جهانی از ملت ایران درس نیاموخته‌اند، اما مجدداً بر این نکته تأکید می‌کنیم که ملت ایران ضمن استقبال از مذاکره و گفتگو هیچگونه تهدیدی را بر نمی‌تابد و با زبان زور تسلیم نمی‌شود. آنچه در دانشگاه کلمبیا مشخص شد این است که بار دیگر دست امداد الهی در پشتیبانی از یک ملت بزرگ و با استقامت و استوار و نستوه که وعده خداوند است محقق شده است.

در اینجا لازم است از مواضع هوشمندانه و مدبرانه و توأم با وقار و متانت که برخاسته از تعالیم الهی و اخلاق اسلامی است که در رفتار جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه کلمبیا بخوبی متجلی شد با صمیم قلب سپاسگزاری نمایم.

انقلاب اسلامی، ‌خود با توجه به بازگشت به اصول مسلم دین اسلام و احیای آنچه که قرآن مجید و دین مبین به صلاح مردم و برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی بهترین راه و روش را تعیین کرده است بوجود آمد و مهمترین عامل و فراگیر انقلاب و پیروزی آن در مدت بسیار کوتاه از نظر جایگزینی حکومتها نشان‌دهنده برحق بودن راه و روش انقلاب اسلامی و باورهایی است که بطور اصولی در رگ و ریشه مردم جای داشت. اما همین انقلاب که خود اصول مسلمی برای سعادت مردم احیاء می‌کرد در باور سیاسی اصلاح‌طلبانه نیز بوده است و امروز کسانیکه تفرقه را در جامعه می‌خواهند توسعه بدهند و اتحاد ملی و انسجام اسلامی مردم را مخدوش و آنرا دست‌آویزی برای رسیدن به مفاسد شوم خود بنمایند سخت در اشتباهند و مردم آگاه و متدین در زمان مناسب پاسخ آنها را خواهند داد.

 اصولگرا خود را بعنوان سرباز در کنار مردم و ولایت می‌داند، اعتقاد به مقابله با خواسته مردم یا گروهبندی، دسته‌بندی و درگیری و تقابل با سایر نیروهای علاقه‌مند و خدمتگزار ندارد، بلکه خود را پیرو بزرگترین مرد اصیل اصولگرای دین مبین ‌اسلام مولای متقیان و حضرت‌امام ـ رضوان‌الله ‌تعالی‌علیه ـ و مقام معظم رهبری می‌داند.

 اندیشه اصولگرا، وحدت، هماهنگی بین همه مردم، احترام به نظر همه کسانیکه دلسوز نظام و انقلاب و دغدغه دین مبین اسلام را دارند می‌داند. اصولگرای واقعی برای پست و مقام و بدست آوردن امتیاز رقابت درجهت کسب کرسی قدرت وارد میدان نشده است، بلکه باورشان درجهت خدمت و خدمتگزاری به مردم و پاسداری از نظام و دستاوردهای مقدس آن است و همیشه رفتار و کردار آنها نشان از روحیه خدمتگزاری است.

اما متأسفانه کسانیکه قیاس به نفس می‌فرمایند و اصولگرایی را وسیله‌ای برای کسب قدرت یا تقابل با سایر گروههای اجتماعی می‌بینند درواقع آنچه را که بر آنها حرام بوده بدست گرفته‌اند. اصولگرایی در یک کلمه مخلص مردم، مرید رهبری و معتقد به دین اسلام و اصول آن با روحیه‌ای معنوی، ارزشی و خدمتگزارانه دارد و هرگز جز اینها نمی‌تواند هدفی داشته باشد و قطعاً مجلس هشتم اصولگرای دیگری خواهد بود.

با تشکر از آقای دکتر احمدی‌نژاد با حضورشان در استان گیلان بویژه در شهرستان مرزی بندرآستارا، تصویب پروژه‌هایی برای این شهرستان در هیأت محترم وزیران مبنی بر تبدیل بندر صیادی آستارا به بندر تجاری و چندمنظوره، تصویب چهارنقطه آستارا بعنوان منطقه گردشگری، تصویب بیمارستان (96) تختخوابی، (4) سالن ورزشی در آستارا و شهر لوندویل و تأمین وام برای پروژه‌های مهم شهرستان از صمیم قلب قدردانی و سپاسگزاری دارد. ان‌شاء‌الله تسریع در شروع بندر چند منظوره و همچنین تأمین آب شرب در انتقال آب آغچای به تصفیه‌خانه بهارستان، تسریع در گازرسانی و آسفالت روستاهای آستارا و لوندویل، تسریع در تعویض کلاس و لوله گاز (40) اینچ سراسری و تبدیل آن به لوله D، تسریع در تأمین سوخت آژانس مسافری شهرستان، تسریع در اجرای پروژه نیمه تمام فاضلاب شهری، تأمین اعتبار برای اجرای پروژه‌های شهر جدید‌التأسیس لوندویل، تعویض و اصلاح شبکه برق در شهرستان آستارا و تسریع در برق‌رسانی روبه‌روی دانشگاه را دارم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet