هدر موبایل
1396/03/13 14:40:26
سرویس سیاسی
خانه ملت بررسی می کند:

آمایش سرزمینی هیات رئیسه مجلس دهم/تهران و قم و تبریز بیشترین سهم را دارند

انتخابات اجلاسیه دوم هیات رئیسه مجلس دهم برگزار شد و می‌توان نگاه متفاوتی به ترکیب اعضا داشت.
آمایش سرزمینی هیات رئیسه مجلس دهم/تهران و قم و تبریز بیشترین سهم را دارند انتخابات اجلاسیه دوم هیات رئیسه مجلس دهم برگزار شد و می‌توان نگاه متفاوتی به ترکیب اعضا داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103046653553.jpg آمایش,سرزمینی,هیات,رئیسه,مجلس,دهم/تهران,و,قم,و,تبریز,بیشترین,سهم,را,دارند Icana

خبرگزاری خانه ملت، سرویس سیاسی، احمد خزائی؛ انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در روزهای اخیر از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته و تبیین شده که هرکدام از اعضای هیات رئیسه جدید منتسب به کدام فراکسیون و جریان سیاسی هستند.

اما با نگاهی متفاوت به اعضای جدید هیات رئیسه، نکات دیگری نیز قابل مشاهده است که شاید تاکنون به این نکات توجهی نشده است.

در مجموع، 12 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هیات رئیسه حضور دارند که طبیعتا از حوزه‌های انتخابیه متفاوتی به مجلس راه یافته‌اند، نکته جالب اجلاسیه دوم این است که برخی از حوزه‌های انتخابیه تعدد سهمیه در هیات رئیسه مجلس دارند.

به ترتیب تهران با 3 نماینده، قم و تبریز هر کدام با 2 نماینده بیشترین سهمیه را در هیات رئیسه مجلس دهم دارند، سایر اعضای هیات رئیسه مجلس از حوزه های انتخابیه، مشهد، رودسر و املش، اسدآباد، گرمسار و بندرعباس هستند.

علی مطهری به عنوان نایب رئیس، محمدعلی وکیلی به عنوان دبیر و بهروز نعمتی به عنوان ناظر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی به عضویت هیات رئیسه انتخاب شدند.

علی لاریجانی به عنوان رئیس و احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان دبیر از حوزه انتخابیه قم با رای نمایندگان در سمت‌های خود ابقا شدند.

مسعود پزشکیان به عنوان نایب رئیس در سمت خود ابقا شد و محمد حسین فرهنگی به عنوان دبیر بعد از یکسال غیبت باز هم به عنوان دبیر به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بازگشت.

امیر حسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات و غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار در انتخابات اجلاسیه دوم هیات رئیسه مجلس دهم با رای نمایندگان به عنوان دبیر در سمت خود ابقا شدند.

محمد آشوری نماینده مردم بندرعباس بازهم با رای نمایندگان مجلس به عنوان ناظر در سمت خود ابقا شد ، همچنین اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر و املش به عنوان ناظر برای اولین به هیات رئیسه مجلس دهم راه یافت.

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد بازهم با رای نمایندگان به عنوان دبیر به هیات رئیسه مجلس راه یافت، نکته جالب در این زمینه را می‌توان آن دانست که اسدآباد در مجلس نهم و دهم در هیات رئیسه مجلس عضو داشته است. در مجلس نهم بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه بود و در مجلس دهم نیز اکبر رنجبرزاده برای 2 سال پیاپی به عضویت هیات رئیسه مجلس دهم توسط نمایندگان انتخاب شد.

سمت

عنوان

حوزه انتخابیه

رییس

علی لاریجانی

قم

نایب رئیس

مسعود پزشکیان

تبریز

نایب رئیس

علی مطهری

تهران

دبیر

محمدعلی وکیلی

تهران

دبیر

احمد امیرآبادی فراهانی

قم

دبیر

اکبر رنجبرزاده

اسدآباد

دبیر

محمدحسین فرهنگی

تبریز

دبیر

امیرحسین قاضی زاده هاشمی

مشهد

دبیر

غلامرضا کاتب

گرمسار

ناظر

محمد آشوری

بندرعباس

ناظر

بهروز نعمتی

تهران

ناظر

اسدالله عباسی

رودسر

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet