خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/12 10:19:42
سرویس اجتماعی
مصری:

عدم ارتباط شورای عالی بیمه با سازو کار حوزه درمان/ تعداد کرسی‌های درمان در شورای عالی بیمه کافی است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ترکیب شورای عالی بیمه نیازی به اصلاح ندارد زیرا فروشنده و خریدار خدمت نباید یک نفر باشد.
عدم ارتباط شورای عالی بیمه با سازو کار حوزه درمان/ تعداد کرسی‌های درمان در شورای عالی بیمه کافی است عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ترکیب شورای عالی بیمه نیازی به اصلاح ندارد زیرا فروشنده و خریدار خدمت نباید یک نفر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100498848328.jpg عدم,ارتباط,شورای,عالی,بیمه,با,سازو,کار,حوزه,درمان/,تعداد,کرسی‌های,درمان,در,شورای,عالی,بیمه,کافی,است Icana

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص اصلاح ترکیب شورای عالی بیمه، گفت: در شورای عالی بیمه تنها موضوع تعریفه پزشکان مطرح نیست، بیمه مرکزی به عنوان یکی از اعضای شورای عالی بیمه متشکل از بیمه‌های مختلف تجاری است که به اموری جدای از مسائل اجرایی می‌پردازد، بیمه‌ها تنها مشمول بیمه های درمانی نمی‌شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه معنای بیمه درمان از موضوع درمان جداست، تصریح کرد: شورای عالی بیمه از سازو کار بیمه‌ای برخوردار است که ارتباطی با ساز و کار درمان ندارد، زیرا تامین کننده منابع مالی خدمات هستند.

وی افزود: بیمه‌ها باید به طور مستقل عمل کنند که به تعیین تعرفه‌ها می‌پردازند، در هیچ جای دنیا خدمت‌دهنده و خدمت گیرنده یک مجموعه را شامل نمی‌شود، در واقع فروشنده و خریدار خدمت یک نفر نمی‌تواند باشد در غیر این صورت کارها با مشکل مواجه می‌شود.

مصری با بیان اینکه بیمه یک صنعت جداست که بر اساس محاسبات اکچوآری عمل می‌کند، گفت: بیمه‌ها ارتباطی با دستگاه‌های ارایه کننده خدمت ندارند لذا اگر شورای عالی بیمه زیر نظر وزارت بهداشت و درمان رود، همان مشکلات سال‌های گذشته تکرار و بیمه‌ها نابود می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان پاسخگوی محاسبات بیمه‌ای نیست زیرا کار وزارت بهداشت و درمان کار بیمه‌ای نیست، حتی ضرورتی برای افزایش تعداد کرسی‌های درمان در شورای عالی بیمه هم نیست، چراکه بیمه‌ها در تصمیم‌گیری های وزارت بهداشت و درمان در هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی که به بیمه‌شده‌ها هم خدمت می‌دهند،  کرسی ندارند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان در ارتباط با  سایر دستگا ها نباید مداخله داشته باشد زیرا زیاده‌خواهی است، همانگونه‌که بیمه‌ها حق اظهار نظر نسبت به تصمیمات هیات امنای دانشگاه‌های علوم پزشکی ندارند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet