انتخابات ریاست جمهوری
1396/03/13 07:50:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

دلارهای سعودی کاتالیزور طرح های کنگره آمریکا علیه ایران / برجام حتی سطح روابط واشنگتن و تهران را بهبود نداد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد که با امضای برجام هیچ چیزی از دشمنی آمریکا علیه ایران کم نشده است.
دلارهای سعودی کاتالیزور طرح های کنگره آمریکا علیه ایران / برجام حتی سطح روابط واشنگتن و تهران را بهبود نداد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید دارد که با امضای برجام هیچ چیزی از دشمنی آمریکا علیه ایران کم نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100372648412.jpg دلارهای,سعودی,کاتالیزور,طرح,های,کنگره,آمریکا,علیه,ایران,/,برجام,حتی,سطح,روابط,واشنگتن,و,تهران,را,بهبود,نداد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح کنگره آمریکا علیه کشورمان اهداف این طرح و میزان تاثیر گذاری آن بر اجرای برجام، اظهار داشت: اقدامات  علیه منافع ملی ایران بعد از امضای قرار داد برجام شدت بیشتری گرفته و این برنامه ها و طرح ها بنا به گفته مقامات آمریکای برای منزوی کردن و تحت فشار قرار دادن اقتصادی ایران در مجامع بین المللی می باشد.

وی با تاکید بر اینکه مطمئنا با امضای برجام هیچ چیزی از دشمنی آمریکا علیه ایران کم نشده است و همچنان شاهد روند خصومت و دشمنی حاکمیت این کشور علیه ایران هستیم، گفت:  با توجه به رویکرد خصمانه هیات حاکمه آمریکا علیه کشورمان نمی توان انتظار داشت که آنها در جهت منافع ایران اقدامی انجام دهند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا به حضور در عربستان و امضاء قرار تسلیحاتی به وضوح نشان داد که حامی تروریست و بر علیه صلح جهانی است، افزود: در واقع این دلارهای سعودی ها هستند که باعث سرعت بخشیدن به طرح های ضد ایرانی در کنگره آمریکا می شود.

نماینده مردم فسا با تاکید بر اینکه بدون شک ایران کلید حل مشکلات منطقه است و مانع قدرت گرفتن تروریست ها و تجزیه کشورهای منطقه شده است، گفت: مطمئنا ایران عامل ثبات در منطقه خاورمیانه است و باید دیگر کشورها نیز برای مقابله با تروریست ها با ایران همراه شوند.

وی تصریح کرد: مطمئنا این طرح ها برای تحت فشار قرار دادن ایران برای جلوگیری از روند مقاومت در منطقه صورت می گیرد و یک نوع بازی سیاسی است تا یک قانون تاثیر گذار،  البته بدون شک این طرح ها و قوانین کنگره در روابط ایران با کشورهای طرف معامله ایران تاثیرگذار خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه معیارهای و سیاست های آمریکا در مبارزه با تروریست به گفته اکثر کارشناسان دوگانه است و آنها بر اساس منافع قدرت طلبانه خود این برنامه ها را اجرایی می کنند، افزود:  این طرح ها برای دور کردن ایران از مواهب برجام و جلوگیری از پیشرفت ایران صورت می گیرد و ناقض اصل و روح برجام می باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet