هدر موبایل
1396/03/12 16:15:50
سرویس سیاسی
فولادگر عنوان کرد:

لزوم اصلاح آیین نامه داخلی برای پاسخگو شدن مسئولان به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می رسد لازم است آیین نامه داخلی مجلس در راستای پاسخگو شدن مسئولان به تذکرات نمایندگان اصلاح شود.
لزوم اصلاح آیین نامه داخلی برای پاسخگو شدن مسئولان به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر می رسد لازم است آیین نامه داخلی مجلس در راستای پاسخگو شدن مسئولان به تذکرات نمایندگان اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103239012877.jpg لزوم,اصلاح,آیین,نامه,داخلی,برای,پاسخگو,شدن,مسئولان,به,تذکرات,کتبی,و,شفاهی,نمایندگان Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تکثر تذکرات به مسئولان اجرایی کشور طبق گزارش معاوونت نظارت مجلس اظهار داشت: برای پاسخگو شدن مسئولان نسبت به ابزارهای نظارتی مجلس اصلاحاتی در آیین نامه داخلی مجلس صورت گرفت، به طور مثال روند سوال و تحقیق و تفحص با رویکرد واقعی تر شدن اصلاح شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین روند طرح تحقیق و تفحص و سوال به نحوی تغییر کرد تا بالاترین مسئول گزارشی مستند به مجلس ارائه کند و در نهایت گزارشی از مجلس خارج شود که نتیجه داشته باشد و در صورت تخلف گزارش برای رسیدگی قضایی به قوه قضاییه ارسال شود.

این نماینده مجلس گفت: طبق قانون اساسی رئیس جمهور و وزرا باید در مقابل مجلس پاسخگو باشند بنابراین نمایندگان مجلس نمی تواند از دستگاه ها و سازمان هایی که زیرمجموعه ریاست جمهوری و وزارت خانه ها هستند مستقیم سوال کنند، در چنین شرایطی سوال و تذکر نمایندگان به شخص رئیس جمهور یا وزیر داده می شود.

فولادگر بیان کرد: در این شرایط طبیعی است که تعدادی از تذکرات نمایندگان به شرح وظایف رئیس جمهور بر نمی گردد، که برای این موضوع می توان آیین نامه داخلی مجلس در زمینه پاسخگویی به تذکرات نمایندگان را تغییر داد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: قانون اساسی در خصوص سوال از وزیر و رئیس جمهور صراحت دارد نه تذکرات، بنابراین می توان ساز و کاری در نظر گرفت که روسای سازمان های زیر مجموعه ریاست جمهوری مستقیم به مجلس پاسخ دهند.

عضو فراکسیون ولایت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در آیین نامه داخلی پیش بینی شده است که روسای سازمان ها هر از چند گاهی از مجلس وقت بگیرند و گزارش عملکرد ارائه دهند، می توان در این زمینه تغییراتی ایجاد کرد ارائه گزارش سازمان ها در راستای تذکرات و خواسته های نمایندگان باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet