هدر موبایل
1396/03/12 10:50:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
شفیعی:

تحریم‌های جدید آمریکا خلاف متن و روح برجام است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: وضع تحریم های آمریکا علیه ایران به بهانه‌های موشکی، حقوق بشر و حمایت از تروریسم، به این دلیل که کشوری را از حق طبیعی اش محروم می‌کنند یا بر سر توسعه آن محدودیت می‌گذارند، ضد هنجارهای بین‌المللی نیز قلمداد می‌شود.
تحریم‌های جدید آمریکا خلاف متن و روح برجام است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: وضع تحریم های آمریکا علیه ایران به بهانه‌های موشکی، حقوق بشر و حمایت از تروریسم، به این دلیل که کشوری را از حق طبیعی اش محروم می‌کنند یا بر سر توسعه آن محدودیت می‌گذارند، ضد هنجارهای بین‌المللی نیز قلمداد می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201604109671861131.jpg تحریم‌های,جدید,آمریکا,خلاف,متن,و,روح,برجام,است Icana

به گزارش خبرگراری خانه ملت؛ نوذر شفیعی با اشاره به طرح جدید کمیته امور خارجی سنای آمریکا برای تحریم‌های بیشتر علیه ایران بیان کرد: ایران و ۵ + ۱ در خصوص موضوع هسته‌ای با یکدیگر مذاکره کردند و به برجام رسیدند، لذا طبق برجام انتظار ما این است که دیگر تحریم جدیدی وضع نشود چرا که این کار هم خلاف متن و هم خلاف روح برجام است.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در متن برجام تصریح شده که کشور‌ها نباید کارهایی را انجام دهند که همکاری کشورهای عضو را مخدوش کند، تاکید کرد: روح برجام نیز به این موضوع مربوط است که کشور‌ها نباید اقداماتی را انجام دهند که با روند کلی همکاری کشور‌ها در تعارض باشد؛ حال آنکه اقدام آمریکایی‌ها در اعمال تحریم جدید علیه ایران، ضد هر دو این موارد است.

وی با بیان اینکه تحریم هایی را که ما به صورت یکجا لغو کرده بودیم، امروز در جای دیگر و به شکل دیگری قرار است بر ما اعمال شود و این موضوع قطعا برای ما زیان‌بار است، گقت: اگر تحریم جدیدی از سوی آمریکایی‌ها افراد، شرکت‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی ایران وضع شود، صراحتا نقض یک توافقنامه چندجانبه است.

شفیعی با بیان اینکه اقدامات تحریمی آمریکا در زمینه هایی مثل موشکی، حقوق بشر و حمایت از تروریسم، کاملا فاقد مشروعیت است، عنوان کرد: فاقد مشروعیت بودن این تحریم‌ها به این دلیل است که به صورت بکجانبه، خودسرانه و براساس منافع ملی آمریکا وضع می‌شوند.

عضو و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم تاکید کرد: هم حزب الله ماهیت آزادی بخشی دارد و حمایت ما از آن‌ها هیچ اشکالی ندارد و هم تولید موشک برای افزایش توانمندی دفاعی در کشور و بدون ایراد است.

وی افزود: وضع تحریم های آمریکا علیه ایران به بهانه‌های موشکی، حقوق بشر و حمایت از تروریسم، به این دلیل که کشوری را از حق طبیعی اش محروم می‌کنند یا بر سر توسعه آن محدودیت می‌گذارند، ضد هنجارهای بین المللی نیز قلمداد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری میزان؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه اقدامی که ضد هنجارهای بین المللی باشد با حمایت جامعه بین المللی همراه نخواهد بود، خاطرنشان کرد: ما امروز می‌بینیم که در موضوع برجام، اتحادیه اروپا از آمریکا زاویه و فاصله گرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet