خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/12 13:07:15
سرویس استان ها
خجسته:

سپرده گذاران موسسه آرمان همدان نگران سرمایه‌ خود هستند/ بلاتکلیفی ۲۵۰ میلیارد تومان از پول مردم در موسسه غیرمجاز

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس از بلوکه شدن سپرده های مردم در موسسه مالی و اعتباری آرمان  همدان، انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی وزیر اقتصاد در این زمینه شد.
سپرده گذاران موسسه آرمان همدان نگران سرمایه‌ خود هستند/ بلاتکلیفی ۲۵۰ میلیارد تومان از پول مردم در موسسه غیرمجاز رئیس مجمع نمایندگان استان همدان در مجلس از بلوکه شدن سپرده های مردم در موسسه مالی و اعتباری آرمان  همدان، انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی وزیر اقتصاد در این زمینه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109806446607.jpg سپرده,گذاران,موسسه,آرمان,همدان,نگران,سرمایه‌,خود,هستند/,بلاتکلیفی,۲۵۰,میلیارد,تومان,از,پول,مردم,در,موسسه,غیرمجاز Icana

امیر خجسته درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات سپرده گذاران در موسسه مالی و اعتباری آرمان در همدان با بیان اینکه این دست اقدامات باعث سلب اعتماد عمومی می شود، اظهار داشت: از وزارت اقتصاد و دارایی می خواهم بر موسساتی که مجوز فعالیت آنها توسط بانک مرکزی صادر می شود، نظارت و کنترل بیشتری انجام داده و از بروز این قبیل مشکلات پیشگیری کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه 250 میلیارد تومان سرمایه مردم همدان در این موسسه بلاتکلیف است، بیان داشت: چه کسی می خواهد پاسخگوی این بی تدبیری باشد، چرا نظارت و کنترل توسط دستگاههای نظارتی و به ویژه بانک مرکزی صورت نگرفته که حالا باید شاهد تجمعاتی در سراسر کشور باشیم.

مردم شاهد غارت سرمایه خود هستند

وی با بیان اینکه مردم از سر ناچاری با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی سرمایه های خود را در این موسسه پس انداز کرده اند ولی حالا باید شاهد غارت سرمایه خود باشند، اظهار داشت: بنده خواستار رسیدگی فوری و رفع مشکل سپرده گذاران همدانی در موسسه مالی واعتباری آرمان توسط وزارت اقتصاد هستم.


امیر خجسته بیان داشت: عدم پاسخگویی مدیران و مسئولان بانک مرکزی و مؤسسه آرمان به سردرگمی مردم دامن زده است و مردم نگران سرمایه‌های خود هستند.


وی با بیان این که  چند روز است که شاهد تجمعات و سردرگمی و بلاتکلیفی مردم در همدان هستیم، ادامه داد: به دلیل مسدود شدن حساب این موسسه، سپرده‌گذاران تجمعات اعتراض آمیزی داشته که نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است از این رو از وزیر اقتصاد درخواست مذاکره از طریق بانک مرکزی برای حل این مساله دارم تا اجازه ندهند این مسئله تبدیل به یک مسئله اجتماعی شود.

در صورت عدم پاسخگویی استیضاح وزیر اقتصاد را کلید می زنیم

خجسته تصریح کرد: بانک مرکزی باید در این زمینه بیشتر به مسئولیت خود توجه و در پاسخگویی و الزام مسئولان بانک آرمان برای رسیدگی به حقوق مردم بهتر عمل کند بانک مرکزی باید به سپرده‌گذاران آرامش خاطر دهد و با مسئولان برخی استان‌ها مانند همدان که یکی از استان‌های درگیر با این موضوع است، جلساتی برگزار کند، در غیر اینصورت و عدم رسیدگی و حل مشکلات مردم وزیر اقتصاد و دارایی را به مجلس فراخوانده و استیضاح وزیر را کلید خواهیم زد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروزه احساس می شود که امنیت سپرده گذاری و سرمایه‌گذاری در بانک‌ها به خطر افتاده است ،حتی در برخی بانک‌های خصوصی شنیده می‌شود مردم سپرده‌های خود را پس می‌گیرند بنابراین نباید بیش از این تعلل شود، مسئولان وارد عمل شده و اقدامات اساسی انجام دهند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet