خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/03/13 10:32:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_

توضیحات شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان درباره اظهارات شهریاری و ایران‌نژاد

شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان توضیحاتی را درباره گفت‌وگوهای حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس و عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده چابهار در مجلس ارائه کرد.
توضیحات شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان درباره اظهارات شهریاری و ایران‌نژاد شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان توضیحاتی را درباره گفت‌وگوهای حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس و عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده چابهار در مجلس ارائه کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/73232.jpg توضیحات,شرکت,توزیع,نیروی,برق,سیستان,و,بلوچستان,درباره,اظهارات,شهریاری,و,ایران‌نژاد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از فارس؛ شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان پیرو مصاحبه‌های حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان و عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده چابهار، کنارک، نیکشهر و قصر قند درباره قطعی مکرر برق در مناطقی از استان سیستان بلوچستان توضیحاتی را ارسال کرد که به شرح ذیل است:

با سلام

احتراماً، عطف به خبر انتشاریافته در مصاحبه آن خبرگزاری با آقای عبدالغفور ایران‌نژاد نماینده مردم چابهار، کنارک، نیکشهر و قصر قند در مجلس شورای اسلامی مبنی بر قطعی مکرر برق در مناطقی از این استان، به استناد قوانین مطبوعات لازم است پاسخ خبر مذکور به شرح ذیل و در یوم جاری بارگذاری و منتشر گردد:

با وجود گرمای بی‌سابقه در استان سیستان و بلوچستان و متعاقب برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده قبلی جهت اصلاح و بازسازی شبکه‌ها و تعمیرات پیشگیرانه،‌ در سطح استان هیچ‌گونه خاموشی (قطع برق) ناشی از کمبود تولید اعمال نشده مگر در مواردی که ناشی از اتفاقات حادث‌شده در شبکه خاموشی ناخواسته‌ای رخ داده است که این‌گونه قطعی‌ها نیز امری طبیعی بوده و در کمتری زمان ممکن مرتفع گردیده است و طبیعی است که تحمل این‌گونه خاموشی‌ها در شرایط گرمای طاقت‌فرسای حاکم بر استان بسیار ثقیل و سنگین است.

شایان‌ذکر است در برخی از روستاها به دلیل توسعه گسترده شبکه‌های توزیع که به جهت برق‌رسانی به بیش از صد هزار مشترک روستایی جدید در چهار سال اخیر صورت گرفته و خود از افتخارات این شرکت و وزارت نیرو در توسعه عدالت اجتماعی و برق‌رسانی به محروم‌ترین اقشار جامعه می‌باشد در اوج مصرف روزانه و صرفاً در روزهای گرم تابستان دچار افت ولتاژند و در پی گرمای زیاد هوا در این مناطق مشترکین مزبور نسبت به روزهای عادی افت ولتاژ بیشتری را احساس نموده‌اند و این مهم نیز از سوی شرکت برق منطقه‌ای استان در دست پیگیری جهت رفع مشکل می‌باشد.

مزید اطلاع، در ارتباط با صدور قبوض غیرمتعارف برای تعداد بسیار محدودی از مشترکین پرمصرف اعلام می‌داد صورت‌حساب‌های برق مصرفی مشترکین بر مبنای تعرفه‌های ابلاغی از سوی وزارت نیرو صادر می‌شود.

لازم به ذکر است در بسیاری از شهرستان‌های جنوبی استان و در نیمه اول سال برق به ارزان‌ترین قیمت در کشور در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد. ضمن اینکه این موضوع با رعایت الگوی صحیح مصرف توسط مشترکین قابل‌کنترل خواهد بود. در شهرستان‌های چابهار، کنارک، بخش‌های نگور، دشتیاری و زرآباد که در حوزه انتخابیه آقای ایران‌نژاد قرار دارند، مشترکین برق 9 ماه از سال را از تعرفه گرمسیر یک و 3 ماه دیگر سال را از چهل درصد تخفیف برق بابت فقدان شبکه گازرسانی برخوردارند و بدین ترتیب ارزان‌ترین انرژی برق در کشور را در اختیار دارند.

سال گذشته در حوزه شهرستان‌های سراوان، سوران و مهرستان از هشتاد هزار مشترک برق به‌طور متوسط سی‌وشش هزار مشترک، کمتر از 10 هزار تومان در ماه بابت مصرف برق خود هزینه نموده‌اند. بالغ بر شصت هزار از مشترکین برق ماهیانه صورتحسابی کمتر از بیست و پنج هزار تومان دریافت می‌کند. جالب توجه است که در هر ماه به‌طور متوسط از هشتاد هزار مشترک خانگی برق تنها تعداد 155 مشترک پرمصرف صورتحسابی بیشتر از دویست و پنجاه هزار تومان دریافت می‌کنند که لازم است برای تعدیل مصرف خود و کمک به نسل‌های آینده در مصرف برق صرفه‌جویی نمایند.

لازم به ذکر است که هر مشترک برق در استان ماهیانه به‌طور متوسط 19 هزار و 600 تومان بابت برق مصرفی خود هزینه می‌نماید. این رقم برای مشترکین محترم در چابهار، نگور و دشتیاری که در حوزه انتخابیه آقای ایران‌نژاد قرار دارد به ترتیب بیست هزار و پانصد و پانزده هزار و هفت‌صد تومان می‌باشد.

قابل توجه است که در چهار سال گذشته ششصد و هفتاد میلیارد تومان در بخش‌های مختلف شبکه‌های توزیعت نیروی برق در سطح استان سرمایه‌گذاری شده است. بالغ بر پانصد و سی روستای جدید برقدار شده و با توسعه شبکه روستایی به بیش از صد هزار متقاضی روستایی برقرسانی شده است. در این راستا شش هزار دستگاه ترانسفورماتور جدید وارد مدار شده و بیش از سه هزار کیلومتر شبکه جدید احداث شده است. نیمی از ترانسفورماتورها کم‌ تلفات بوده و هزار دستگاه از آن از بالاترین تکنولوژی در دنیا برخوردار است و این اقدام برای اولین بار در کشور صورت گرفته است.

در راستای ارائه خدمات به شهروندان گرامی هیچ‌گونه وجهی خارج از قوانین وزارت نیرو دریافت نشده است و تاکنون هیچ‌کدام از متقاضیان روستایی در احداث و یا بازسازی شبکه‌ها تحت عنوان همیاری و یا هر عنوان دیگری به شرکت وجهی پرداخت نکرده‌اند. مضافاً تاکنون هیچ‌گونه شکایتی در این زمینه به شرکت و یا سایر نهادهای نظارتی همچون استانداری و سازمان محترم بازرسی واصل نشده است و این شرکت آمادگی دارد تا هر گونه ادعایی را در این خصوص به جد پیگیری نماید.

در پایان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان آمادگی خود را در برطرف کردن مشکلات احتمالی متوجه شهروندان در زمینه خدمات برق اعلام می‌دارد و از این بابت در طول شبانه روز در خدمت شهروندان گرامی در سطح استان می‌باشد.

غلامعلی رخشانی‌مهر

رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل

به گزارش فارس، توضیحات شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان درباره گفت‌وگوی خبرگزاری فارس با حسینعلی شهریاری نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز به شرح ذیل است:

با سلام

احتراماً، عطف به خبر انتشاریافته در مصاحبه آن خبرگزاری با آقای دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی مبنی بر قطع  برق در مناطقی از این استان، به استناد قوانین مطبوعات لازم است پاسخ خبر مذکور به شرح ذیل و در یوم جاری بارگذاری و منتشر گردد.

با وجود گرمای بی‌سابقه در استان سیستان و بلوچستان و متعاقب برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام‌شده قبلی جهت اصلاح و بازسازی شبکه‌ها و تعمیرات پیشگیرانه، ‌در سطح استان هیچ‌گونه خاموشی (قطع برق) ناشی از کمبود تولید اعمال نشده مگر در مواردی که ناشی از اتفاقات حادث‌شده در شبکه خاموشی ناخواسته‌ای رخ داده است که این‌گونه قطعی‌ها نیز امری طبیعی بوده و در کمترین زمان ممکن مرتفع گردیده است و طبیعی است که تحمل این‌گونه خاموشی‌ها در شرایط گرمای طاقت‌فرسای حاکم بر استان بسیار ثقیل و سنگین است.

همان‌گونه که در بخشی از مصاحبه جناب آقای دکتر شهریاری آمده است، قطع برق تعدادی از مشترکین به‌علت بدهی برق مصرفی چند دوره بوده است که این اقدام از وظایف قانونی شرکت‌های توزیع نیروی برق در قبال مشترکینی است که صورت‌تحساب برق مصرفی خود را در مهلت‌های مقرر پرداخت نمی‌نمایند. اگرچه این شرکت تعامل با مشترکین برق علی‌الخصوص در شرایط سخت ناشی از گرمای موجود را در سرلوحه کار خود قرار داده است.

شایان‌ذکر است در برخی از روستاها به دلیل توسعه گسترده شبکه‌های توزیع که به جهت برق‌رسانی به بیش از صد هزار مشترک روستایی جدید در چهار سال اخیر صورت گرفته و خود از افتخارات این شرکت و وزارت نیرو در توسعه عدالت اجتماعی و برق‌رسانی به محروم‌ترین اقشار جامعه می‌باشد در اوج مصرف روزانه و صرفاً در روزهای گرم تابستان دچار افت ولتاژند و در پی گرمای زیاد هوا در این مناطق مشترکین مزبور نسبت به روزهای عادی افت ولتاژ بیشتری را احساس نموده‌اند و این مهم نیز از سوی شرکت برق منطقه‌ای استان در دست پیگیری جهت رفع مشکل می‌باشد.

مزید اطلاع، در ارتباط با صدور قبوض غیرمتعارف برای تعداد بسیار محدودی از مشترکین پرمصرف اعلام می‌داد صورت‌حساب‌های برق مصرفی مشترکین برمبنای تعرفه‌های ابلاغی از سوی وزارت نیرو صادر می‌شود. لازم به ذکر است در بسیاری از شهرستان‌های جنوبی استان و در نیمه اول سال برق به ارزان‌ترین قیمت در کشور در اختیار مشترکین قرار می‌گیرد. ضمن اینکه این موضوع با رعایت الگوی صحیح مصرف توسط مشترکین قابل‌کنترل خواهد بود.

در پایان شرکت توزیع نیروی برق سیستان و بلوچستان آمادگی خود را در برطرف کردن مشکلات احتمالی متوجه شهروندان در زمینه خدمات برق اعلام می‌دارد و از این بابت در طول شبانه روز در خدمت شهروندان گرامی در سطح استان می‌باشد.

غلامعلی رخشانی‌مهر

رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet