شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/03/13 10:40:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی شاهرودی:

قانون رفع موانع تولید کامل اجرا شود/ تحقق ۲۵ درصدی در اجرای قانون

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قانون رفع موانع تولید دچار ضعف است، گفت: واردات کالا نباید صرفه اقتصادی داشته باشد.
قانون رفع موانع تولید کامل اجرا شود/ تحقق ۲۵ درصدی در اجرای قانون نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قانون رفع موانع تولید دچار ضعف است، گفت: واردات کالا نباید صرفه اقتصادی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107733492470.jpg قانون,رفع,موانع,تولید,کامل,اجرا,شود/,تحقق,۲۵,درصدی,در,اجرای,قانون Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به موانعی که بر سر راه تولید وجود دارد گفت: حدود نیمی از موانع موجود بر سر راه تولید در کشور ما موانع قانونی بوده که با تصویب قانون رفع موانع تولید بخش قابل توجهی از آن حل شده است اما در حوزه اجرای آن هنوز با مشکل مواجه هستیم.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آنچه که دست اندرکاران از آمار اجرایی شدن این قانون اعلام می‌کنند چیزی حدود ۱۵ تا ۲۵ درصد است که اگر این قانون به صورت کامل و ۱۰۰ درصدی اجرا شود بخش زیادی از موانعی که در حوزه‌های مالیات، تامین اجتماعی، قوانین واردات و صادرات و ... جلوی راه تولید را گرفته‌اند از میان برداشته خواهند شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی در مجلس دهم با توجه به بروکراسی‌های پیچیده اداری که در کشور شاهد آن هستیم، بیان داشت: بروکراسی‌های پیچیده موجود ناشی از رویه‌های بسیار پیچیده و طولانی است که مد نظر قرار گرفته و ارتباطی به قوانین موجود ندارد چرا که قانون به صورت شفاف و صریح همه موارد را مشخص کرده است.

حسینی شاهرودی با عنوان اینکه با پیشروی سیستم موجود، در زمینه اقتصاد مقاومتی پیشرفتی نخواهیم داشت، افزود: برای حرکت به سمت اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی ابتدا باید قوانین مناسبی وجود داشته باشد که خوشبختانه تا کنون این امر محقق شده اما در مرحله بعد چیزی که برای تحقق این موضوع مورد نیاز است عوض شدن مقررات، رویه ها و ساختارهای موجود است که در کشور ما در این مورد هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی در پاسخ به این سوال که قاچاق چه زمانی در کشور ما ریشه کن خواهد شد، عنوان کرد: زمان خاصی را برای این موضوع نمی‌توان تعیین کرد چرا که بستن کامل تمامی مرزهای زمینی، هوایی، خاکی و ...  و همچنین اعمال نظارت بر روی این مبادی ورود کالا و کنترل آن‌ها کار ساده‌ای نیست و تنها در یک صورت می‌توان این کار را عملی کرد و آن هم اینکه تمام قوانین مربوط به این حوزه از قبیل قوانین کوله بری، مرزبانی، گمرکی و ... تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مسیر روان تری که برای مقابله با قاچاق و حمایت از تولید وجود دارد این است که شرایطی به وجود آید تا واردات کالا چه به صورت قانونی و یا غیر قانونی در برابر تولیدات داخلی صرفه اقتصادی نداشته باشند که چنین موضوعی محقق نخواهد شد مگر اینکه قانون رفع موانع تولید به صورت ۱۰۰ درصدی اجرایی شود و رویه‌های غلطی که وجود دارد به صورت صحیحی اصلاح شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet