خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/03/15 16:04:34
سرویس سیاسی
حسینی شاهرودی:

نظارت بر انتخابات شوراها به نهادی بی‌طرف مانند شورای نگهبان محول شود

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است نهاد ثالثی همانند شورای نگهبان به دور از تفکرات سیاسی و جناحی نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد.
نظارت بر انتخابات شوراها به نهادی بی‌طرف مانند شورای نگهبان محول شود نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است نهاد ثالثی همانند شورای نگهبان به دور از تفکرات سیاسی و جناحی نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612102409978402.jpg نظارت,بر,انتخابات,شوراها,به,نهادی,بی‌طرف,مانند,شورای,نگهبان,محول,شود Icana

سید حسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با لزوم اصلاح قانون نظارت بر انتخابات شوراها، اظهارداشت: ساز و کار موجود ناکارآمد و گاهی تابع فشارهای سیاسی و جناحی می‌شود و بعضا دیده شده افراد دارای پرونده در مراجع چهارگانه در این فرآیند تایید شده‌اند.

عضو ه‍یئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این ساز و کار نشان داده است که کاربردی نیست و صرفا یک سازوکار سیاسی است، گفت: متاسفانه در برخی موارد توجهی به صلاحیت افراد نمی‌شود.

نماینده مردم شاهرود با اشاره به اینکه نواقص قانونی در نظارت بر انتخابات شوراها وجود ندارد و در استان‌های مختلف وحدت رویه‌ای وجود ندارد، بیان کرد: قانونگذار این اختیار را به ه‍یئت نظارت بر انتخابات داده است که براساس نظرات مراجع چهارگانه و پاسخ استعلام‌ها کاندیداها را تایید یا رد صلاحیت کنند ولی این اختیار تابع مباحث سیاسی و شخصی شده است.

حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان باید نظارت بر انتخابات شوراها را بر عهده بگیرد، بیان کرد: باید مقام ثالثی همانند شورای نگهبان به دور از تفکرات سیاسی و جناحی به این موضوع رسیدگی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet