هدر موبایل
1396/03/15 13:13:20
سرویس سیاسی
مفتح:

نظارت مجلس بر انتخابات شوراها نباید محدود به زمان برگزاری آن باشد/ قانون اساسی نظارت درباره مرجع قانونی نظارت بر انتخابات شوراها تصریح دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاحاتی که قرار است انجام شود، باید نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه یابد.
نظارت مجلس بر انتخابات شوراها نباید محدود به زمان برگزاری آن باشد/ قانون اساسی نظارت درباره مرجع قانونی نظارت بر انتخابات شوراها تصریح دارد عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در اصلاحاتی که قرار است انجام شود، باید نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109556718063.jpg نظارت,مجلس,بر,انتخابات,شوراها,نباید,محدود,به,زمان,برگزاری,آن,باشد/,قانون,اساسی,نظارت,درباره,مرجع,قانونی,نظارت,بر,انتخابات,شوراها,تصریح,دارد Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لزوم اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: براساس قانون اساسی نظارت بر انتخابات شوراها برعهده مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در ادوار قبلی مجلس شورای اسلامی تلاش شد تا نظارت بر انتخابات شوراها با توجه به کار نظارتی شورای نگهبان برعهده این شورا قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان به دلیل مغایرت این طرح با قانون اساسی آن را نپذیرفت، افزود: نظارت مجلس در حال حاضر به این شیوه است که ۵ نماینده در صحن مجلس با رای نمایندگان به عنوان هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تعیین می‌شوند و پس از آن هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان، هیات نظارت شهرستان و بخش مشخص می‌شود.

مفتح با بیان اینکه هر اصلاحی در روند نظارت مجلس بر انتخابات شوراها ایجاد شود، باید مطابق قانون اساسی باشد، متذکر: در اصلاحاتی که قرار است انجام شود، باید نظارت مجلس بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ادامه یابد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه می‌توان شیوه مناسب تری برای نظارت بر انتخابات شوراها ایجاد کرد، گفت: شکل نظارت بر انتخابات شوراها را می‌توان تغییر داد ولی اصلِ نظارت مجلس بر انتخابات شوراها باید تداوم داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet