ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/03/16 14:34:34
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

محور اصلی اختلاف قطر و عربستان در لیبی و سوریه است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ریاض تلاش می کند دوحه را تحت فشار قرار دهد، گفت: گزارش های میدانی از درگیری های خاورمیانه نشان می دهد که دعوای اصلی قطر و عربستان در لیبی و سوریه است.
محور اصلی اختلاف قطر و عربستان در لیبی و سوریه است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ریاض تلاش می کند دوحه را تحت فشار قرار دهد، گفت: گزارش های میدانی از درگیری های خاورمیانه نشان می دهد که دعوای اصلی قطر و عربستان در لیبی و سوریه است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg محور,اصلی,اختلاف,قطر,و,عربستان,در,لیبی,و,سوریه,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل اعمال تحریم سعودی علیه قطر گفت: اقدامات متحدین عربستان علیه دوحه بارزترین نتیجه سفر دونالد ترامپ به خاورمیانه و نشست ریاض است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهوری آمریکا همان گونه که قابل پیش بینی بود ؛ جنگ افروزی ، حمایت سازمان یافته از تروریسم  و ایجاد مناقشه بین کشورهای منطقه تشدید شده است.

وی در ادامه افزود: درگیری قطر و بحرین دارای ابعاد مختلفی است که با گذشت زمان تشدید خواهد شد اما برخی تلاش می کنند با میانجی گری از گسترش آن جلوگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آنچه که در محاصره قطر مشاهده می کنیم اقدامات ریاض برای محار عملکرد دوحه  در خاورمیانه است.

وی تاکید کرد: گزارش های میدانی از درگیری های خاورمیانه نشان می دهد که دعوای اصلی قطر و عربستان در لیبی و سوریه است.

نقوی حسینی گفت: قطری ها در مسائل مختلف دیدگاه های متفاوتی نسبت به سعودی ها دارند اما عربستان گمان می کند ملک سلمان به عنوان رئیس قبیله سعودی توانایی دیکته کردن خواسته های خود به همه کشورهای عربی را دارد و همین نقطه اختلافات جدی است.

وی تصریح کرد: عربستان با مجازات قطر تلاش می کند به کشورهای عرب خاورمیانه اعلام کند که هرگونه تخطی از فرامین ریاض تبعات ناخوشایندی برای آنها در پی خواهد داشت.

این نماینده مجلس دهم گفت: درگیری ریاض با قطر قطعا شرایط میدانی جنگ سوریه و لیبی را تغییر خواهد داد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet