پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/03/20 12:24:54
سرویس اجتماعی
کمالی پور:

گسترش واگذاری کودکان بی‌سرپرست با اصلاح قانون حمایت از کودکان/آمار واگذاری به خانواده‌ها رضایت‌بخش نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تلاش این کمیسیون برای حمایت همه جانبه جهت گسترش واگذاری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده‌های متقاضی خبر داد.
گسترش واگذاری کودکان بی‌سرپرست با اصلاح قانون حمایت از کودکان/آمار واگذاری به خانواده‌ها رضایت‌بخش نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تلاش این کمیسیون برای حمایت همه جانبه جهت گسترش واگذاری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده‌های متقاضی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106333061368.jpg گسترش,واگذاری,کودکان,بی‌سرپرست,با,اصلاح,قانون,حمایت,از,کودکان/آمار,واگذاری,به,خانواده‌ها,رضایت‌بخش,نیست Icana

یحیی کمالی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره واگذاری 15 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی، افزود: در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، مجلس در تلاش است تا فراخور نیازهای کودکان بی سرپرست و بدسرپرست قوانین را وضع کند تا در این زمینه با خلاء قانونی مواجه نشویم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به چنین ضرورتی، در نخستین ماده لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان چند هفته ای است که وقت کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس را به خود اختصاص داده زیرا بر این باور هستیم که لازم است قوانین جامعی در همه حوزه ها اعم از جمع آوری کودکان خیابانی، حمایت از کودکان بی سرپرست یا کودک آزاری صورت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد:  به نظر می رسد واگذاری 15 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی اگرچه اقدام مثبتی است اما باید این آمار بیش از این ها افزایش یابد.

وی تاکید کرد: معضل کودکان بی‌سرپرست یا بدسرپرست واقعیت تلخ بسیاری از جوامع یا کشورهاست که ریشه‌های آن به نهاد خانواده و جامعه بازمی‌گردد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کودکانی که در مراکز بهزیستی زندگی می‌کنند تا ۱۸ سالگی نگهداری می‌شوند و پس از آن دختران تا زمان  ازدواج و ادامه تحصیل و پسران تا زمان خدمت سربازی و ادامه تحصیل مورد حمایت خواهند بود.

به گزارش خانه ملت، پیش از این مدیرکل دفتر امور کودکان، نوجوانان و خانواده سازمان بهزیستی اعلام کرد، در حال حاضر ۱۵ هزار نفر از کودکان و نوجوانان بی سرپرست یا بدسرپرست در دامان خانواده‌هایی که سرپرستی آنها را تقبل کرده‌اند، زندگی می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet