پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/03/20 11:32:24
سرویس اجتماعی
هاشمی:

نگاه دادوستدی سدی در برابر واگذاری کودکان بی‌سرپرست/ سیر طولانی واگذاری کودکان ضروری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه واگذاری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست نباید با نگاه دادوستدی باشد، گفت: نباید با یک اشتباه، بار دیگر کودک ضربه دیگری را متحمل شود.
نگاه دادوستدی سدی در برابر واگذاری کودکان بی‌سرپرست/ سیر طولانی واگذاری کودکان ضروری است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه واگذاری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست نباید با نگاه دادوستدی باشد، گفت: نباید با یک اشتباه، بار دیگر کودک ضربه دیگری را متحمل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg نگاه,دادوستدی,سدی,در,برابر,واگذاری,کودکان,بی‌سرپرست/,سیر,طولانی,واگذاری,کودکان,ضروری,است Icana

همایون هاشمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره واگذاری 15 هزار کودک بی سرپرست و بدسرپرست به خانواده های متقاضی، افزود: این اقدام مثبتی از سوی سازمان بهزیستی است که می تواند در آینده نیز این آمار افزایش یابد و تعداد زیادی از این کودکان تحت پوشش قرار گیرند.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته نباید به این موضوع نگاهی دادوستدی داشت زیرا واگذاری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بسیار حساس است و نباید با یک اشتباه، بار دیگر کودک ضربه دیگری را متحمل شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: این کودکان به هر دلیلی طعم تلخ بی سرپرستی را چشیده است و نباید با شتابزدگی کودک را به خانواده ای سپرد که قادر به نگهداری وی نیست.

هاشمی یادآور شد: قانون حمایت از کودکان و بی سرپرست وبدسرپرست طی چند سال اخیر نیز مورد بازنگری قرار گرفت و برخی اشکالات آن رفع شد که بعد از اصلاح این قانون سرعتی در واگذاری کودکان به خانواده ها شکل گرفت.

وی تاکید کرد: اگرچه نباید با سرعت و شتابزدگی کودکان را به خانواده های متقاضی واگذار کرد اما باید این واقعیت را نیز پذیرفت که نباید سیر حضور این گروه از کودکان به مراکز حمایتی افزایش یابد و باید با اقدامات پیشگیرانه از آن جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باید مستندات علمی و نظام روانشناسی در واگذاری کودکان دیده شود در غیر این صورت ممکن است کودک برای بار دوم طعم تلخ یتیمی را خواهد چشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet