خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/03/20 15:13:19
سرویس اجتماعی
خضری با اشاره به شرکت هیأت ابرانی درکنگره جهانی مدیریت بحران:

نقش مثبت تعاملات بین‌المللی در ارتقا سطح مدیریت بحران کشور/ باید از موازی‌کاری در مواقع بحران جلوگیری شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مشکلات سازمان مدیریت بحران درشرایط فعلی، گفت: باید از تجربیات کشورهای دیگر در مدیریت بحران استفاده کرد.
نقش مثبت تعاملات بین‌المللی در ارتقا سطح مدیریت بحران کشور/ باید از موازی‌کاری در مواقع بحران جلوگیری شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از مشکلات سازمان مدیریت بحران درشرایط فعلی، گفت: باید از تجربیات کشورهای دیگر در مدیریت بحران استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106901082538.jpg نقش,مثبت,تعاملات,بین‌المللی,در,ارتقا,سطح,مدیریت,بحران,کشور/,باید,از,موازی‌کاری,در,مواقع,بحران,جلوگیری,شود Icana

رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سفر خود به روسیه با هدف شرکت درکنگره جهانی مدیریت بحران در شرایط اضطرار، گفت: در این کنگره کشورهای مختلفی شرکت کرده و تیمی متشکل از 50 نفر از سازمان مدیریت بحران، جمعیت هلال احمر و مجلس شورای اسلامی کشورمان نیز در این کنگره حضور داشتند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برای شرکت در این کنگره های جهانی باید از مدت ها قبل برنامه ریزی شود، افزود: گروه‌های امداد و نجات جمهوری اسلامی ایران باید در انجام این گونه مانورها سهم قابل قبولی داشته باشند، به عنوان مثال اردن دراین کنگره  درقسمت مختلفی از این مانورها حضور پررنگی داشت؛ این درحالی است که برنامه ریزی های مسئولان برای حضور تیم ایران در این کنگره قابل قبول نبود.

وی با بیان اینکه در این کنگره مانورهایی در حوزه امداد و نجات آتش سوزی های ساختمان های اداری و مسکونی، دریا، آتش سوزی در مراکز نفتی و پتروشیمی ها انجام شد، تصریح کرد: همچنین مانورهایی درحوزه آتش سوزی جنگل ها وسقوط هواپیما نیز صورت گرفت، ضمن اینکه این مانورها در طول سال چندین بار اجرایی شده و مهارت ها به واسطه برگزاری این کنگره ها در مدیریت بحران افزایش پیدا می کند.

خضری گفت: متاسفانه تیم ایران به صورت عملیاتی در این مانورها شرکت نکرد، البته دیداری با وزیر کنترل موقعیت های اضطراری فدراسیون روسیه و رییس صلیب سرخ این کشور انجام شد؛ همچنین جلسه ای نیز با حضور مسئولان مرکز دفاعی مدنی برگزار شد و بازدیدی از مراکز کنترل بحران و امداد و نجات روسیه انجام گردید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران با مشکلاتی رو به رو است، افزود: از 43 بلایای طبیعی، 33 مورد در کشور رخ می دهد، بنابراین باید در این بحث اقدامات جدی صورت گرفته و از موازی کاری ها در مواقع بحران جلوگیری شود؛ ضمن اینکه باید تعامل دولت و مجلس را در مدیریت بحران افزایش داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet