ایام محرم 1398
1396/03/21 15:27:17
سرویس سیاسی
شوشتری:

مولفه های اقلیم کردستان به جغرافیای سیاسی عراق نزدیک تر است/ تجزیه در عراق باعث تداوم بی ثباتی در این کشور و منطقه خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اقلیم کردستان در چارچوب جغرافیای سیاسی عراق باقی بمانند، چرا که مولفه های آنها به این کشور نزدیک تر است.
مولفه های اقلیم کردستان به جغرافیای سیاسی عراق نزدیک تر است/ تجزیه در عراق باعث تداوم بی ثباتی در این کشور و منطقه خواهد شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اقلیم کردستان در چارچوب جغرافیای سیاسی عراق باقی بمانند، چرا که مولفه های آنها به این کشور نزدیک تر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102405800135.jpg مولفه,های,اقلیم,کردستان,به,جغرافیای,سیاسی,عراق,نزدیک,تر,است/,تجزیه,در,عراق,باعث,تداوم,بی,ثباتی,در,این,کشور,و,منطقه,خواهد,شد Icana

هادی شوشتری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت "پیرامون اقدامات اقلیم کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال این اقلیم"، گفت: دکترین جغرافیای سیاسی تاکید دارد که به جای اینکه برخی مناطق به دنبال تجزیه و کوچک سازی قدم بردارند بهتر است که به منافع کلان و دراز مدت نگاه داشته باشند و به سمت همگرایی پیش بروند .

وی با بیان اینکه در دنیای امروز بر خلاف گذشته ها اگر واحدهای سیاسی با هم ترکیب شوند و با واحدهای دیگر سیاسی همکاری داشته باشند، مطمئنا نتایج بهتر و موثر تری خواهند داشت، اظهار داشت: واحدهای سیاسی باید در مدار همگرایی قرار گرفته تا منافع همه جانبه آنها بهتر و بیشتر تامین گردد.

شوشتری با تاکید بر اینکه تلاش مسئولان اقلیم کردستان برای برگزاری رفراندم استقلال بی ثمر است و عملکرد آنها با دکترین راهبردی وحدت همخوانی ندارد، افزود: منافع این اقلیم این است که در وضع موجود ادامه حیات داده و از تجزیه و انشقاق جلوگیری نمایند.

نماینده مردم قوچان با بیان اینکه بهتر است که اقلیم کردستان در چارچوب جغرافیای سیاسی عراق باقی بمانند، چرا که مولفه های آنها به این کشور نزدیک تر است، تصریح کرد: باید تمامیت ارضی عراق حفظ شود و از هر گونه تجزیه و مشکل خودداری گردد. نباید اقداماتی خلاف از قوانین بین المللی و قانون اساسی این کشور توسط اقلیم کردستان صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: مطمئنا تجزیه و بروز اختلاف در عراق باعث تداوم بی ثباتی در این کشور و منطقه خواهد شد، چرا که نباید اقداماتی که باعث تشدید مشکلات و باعث جلوگیری از حل شدن این مسائل می شود  جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه بدون شک عراق یکپارچه و با ثبات ضامن منافع همه کشورهای منطقه و مردم این کشور است، گفت: برگزاری رفراندوم استقلال به نفع عراق و به خصوص اقلیم کردستان عراق نخواهد بودو به عدم ثبات در منطقه منجر خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet