انتخابات ریاست جمهوری
1396/03/21 16:15:32
سرویس سیاسی
حسن بیگی :

عراق یکپارچه ضامن مناقع همه مردم و اقوام این کشور است/اقلیم کردستان بیشترین ضرر را از جدایی از حکومت مرکزی عراق خواهد دید

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه عراق یکپارچه، باثبات و دموکراتیک ضامن منافع همه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب آن خواهد بود،گفت: مسئولان اقلیم کردستان مطمئن باشند که اولین نقطه ای که دچار ضرر و زیان می‌شود اهالی و مردم این منطقه خواهند بود.
عراق یکپارچه ضامن مناقع همه مردم و اقوام این کشور است/اقلیم کردستان بیشترین ضرر را از جدایی از حکومت مرکزی عراق خواهد دید عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه عراق یکپارچه، باثبات و دموکراتیک ضامن منافع همه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب آن خواهد بود،گفت: مسئولان اقلیم کردستان مطمئن باشند که اولین نقطه ای که دچار ضرر و زیان می‌شود اهالی و مردم این منطقه خواهند بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100689874533.jpg عراق,یکپارچه,ضامن,مناقع,همه,مردم,و,اقوام,این,کشور,است/اقلیم,کردستان,بیشترین,ضرر,را,از,جدایی,از,حکومت,مرکزی,عراق,خواهد,دید Icana

ابوالفضل حسن بیگی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت "پیرامون اقدامات اقلیم کردستان عراق برای برگزاری رفراندوم استقلال این اقلیم"، اظهار داشت: آمریکا نزدیک به 3 دهه است که در صدد تخریب و تجزیه در بین کشورهای منطقه و قدرت های اسلامی است تا بدین وسیله آنهان را تضعیف کند و به واسطه آن رژیم صهیونیستی را تقویت و یاری نماید.

وی با بیان اینکه آنها تلاش می کنند که کشورهای کوچک را بواسطه خرد کردن کشورهای بزرگ بوجود آورند تا براحتی بر آنها تسلط یابند، تصریح کرد: همه کشورهای قدرتمند همسایه مخالف این تجزیه و اعمال نفوذ دیگر کشورهای خارج از منطقه در امور داخلی عراق هستند ، چرا که این اقدام باعث برهم خوردن امنیت و ثبات منطقه خواهد شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید تمامیت ارضی عراق برای تامین امنیت منطقه و دیگر کشورها حفظ شود، گفت: مسئولان اقلیم کردستان مطمئن باشند که اولین نقطه ای که دچار ضرر و زیان می‌شود اهالی و مردم این منطقه خواهند بود ، چرا که این اقلیم جزی از خاک عراق است و باید قوانین و مقررات حاکمیت مرکزی را به رسمیت بشناسد و موارد اختلاف را در چارچوب های قانونی پیگیری کند.

وی با بیان اینکه عراق یکپارچه، باثبات و دموکراتیک ضامن منافع همه مردم این کشور از تمام اقوام و مذاهب آن خواهد بود، افزود: کردستان عراق باید این مفهوم را مجددا بررسی کند که در جریان وجود داعش اگر مردم و جیش الشعبی حضور نداشتند،  این منطقه اکنون شاهد حضور نیروهای داعشی بود، پس نباید خود را از مردم و حاکمیت عراق دور کند.

حسن بیگی با تاکید بر اینکه باید تمامیت ارضی عراق به طور کامل حفظ شود،گفت: نباید برخی آرامش و وفاق در عراق را فدای خودخواهی خود کنند،‌ برای اینکه مردم این کشور باید آرامش و ثبات را شاهد باشند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه این طرح آمریکا بیش از 30 تا 40 سال است که طراحی شده ولی نتوانسته به موفقیت برسد، بیان داشت: آمریکاهی ها در تلاش هستند که بتوانند با این روند به کشورهای منطقه صدمه بزنند و ارامش و ثبات را از منطقه بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet