روز مجلس
1388/04/07 11:56:00
سرویس اقتصادی
معاون پارلمانی دیوان محاسبات:

گزارش گیری‌های دوره‌ای دیوان، به انضباط مالی می‌انجامد

**معاون حقوقی، امورمجلس، استانها و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت:‌ گزارش‌گیری‌های دوره‌ای این دیوان، نظارت صحیح و برقراری انضباط مالی را در پی خواهد داشت.

"فریدون همتی" که در مراسم معارفه مدیر کل جدید دیوان محاسبات استان سیستان و بلوچستان سخن می‌گفت، اظهارداشت: ایفای نقش مشاوره فنی - حقوقی در کنار نظارت مستمر توسط دیوان در بین دستگاه‌های اجرایی منجر به مصرف درست منابع و رعایت صحیح ضوابط و نیز جلوگیری از خروج از مسیر اصلی و قاعده مند در عرصه اجراست.

وی با یادآوری ارائه شعار "مچ گیری هرگز، پیشگیری حتما، چشم پوشی هرگز" توسط ریاست کل دیوان در سال 1388 گفت: تلاش ما بر این است که در سایه استقرار روش‌های نوین دیوان محاسبات کشور به جای نظارت پس از خرج، به همراهی و مشاوره در حین هزینه با مدیران بپردازیم تا مبادا انحرافی از مسیر اصلی صورت گیرد.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات خاطرنشان کرد: البته این مساله به معنای دخالت در تصمیم گیری‌های مدیریتی نیست و لازمه آن نیز تعامل دو طرفه می باشد.

وی افزود: نگرش دوره مدیریتی جدید دیوان محاسبات سهیم شدن در پیشرفت کاری دستگاه‌های اجرایی با ارائه مشاوره به موقع است.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات کشور ادامه داد: اجرای گزارش گیری‌های دوره‌ای سه ماهه و ارائه آن به مجلس که از رویکردهای جدید دیوان می‌باشد نتایجی چون بررسی عدم اتمام پروژه‌های ناتمام‌، مصرف به موقع منابع و نظارت صحیح و برقراری انضباط مالی را در پی خواهد داشت که در پایان تبدیل به رضایت‌مندی عمومی خواهد شد.

همتی در پایان سخنان خود در سیستان و بلوچستان ضمن معرفی "بهزاد محسنی زاده" به عنوان مدیر کل جدید دیوان محاسبات این استان از زحمات "حمزه نیکی" مدیر کل پیشین دیوان محاسبات سیستان و بلوچستان تقدیر نمود .  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet