هدر موبایل
1396/03/21 18:52:41
سرویس اقتصادی
مفتح نشست امروز کمیسیون بودجه را تشریح کرد:

بررسی لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی/زمان بازگشت تمام تسهیلات به صندوق 6 ساله است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از بررسی لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی باحضور ربیعی خبر داد.
بررسی لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی/زمان بازگشت تمام تسهیلات به صندوق 6 ساله است سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، در تشریح نشست امروز کمیسیون متبوعش از بررسی لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی باحضور ربیعی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/43284.jpg بررسی,لایحه,برداشت,1.5,میلیارد,دلار,از,صندوق,توسعه,ملی,برای,اشتغال,روستایی/زمان,بازگشت,تمام,تسهیلات,به,صندوق,6,ساله,است Icana

محمد مهدی مفتح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در تشریح نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفت:کمیسیون در جلسه امروز لایحه برداشت 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی و عشایری را با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی کرد، که به دلیل اهمیت موضوع تاکنون در 5 جلسه کمیسیون بررسی شده است.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تصویب این لایحه می تواند آثار مثبتی در رفع بیکاری به ویژه در مناطق روستایی و عشایری به جای گذارد، افزود:تصویب و پرداخت صحیح به این لایحه می تواند از مهاجرت و توسعه حاشیه نشینی در شهرها بکاهد و در صورت عدم پرداختن صحیح به آن منابع قابل توجهی از بین می رود.

تلفیق سرمایه صندوق توسعه ملی و بانک های عامل برای ایجاد تسهیلات

مفتح ادامه داد:کمیسیون بودجه برای تصویب این لایحه با بیشترین مزیت برای کشور و رفع اشکالات جلسات متعددی را برگزار کرده، لذا نهایتا براساس مصوبه امروز دو بانک کشاورزی و توسعه تعاون و همچنین صندوق مهر امام رضا متکفل ارائه تسهیلات لایحه مذکور شوند.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی مجاز است تا 1.5میلیارد دلار در این دو بانک و یک صندوق سرمایه گذاری کند، یادآور شد:بانک ها و صندوق تعیین شده منابع خود را با منابع صندوق توسعه ملی تلفیق می کنند، تا به جامعه هدف تسهیلات ارائه دهند.

بانک ها باید ضمانت های لازم را برای بازگشت این پول ها از متقاضیان دریافت کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه این طرح ها یک سال تنفس و 5 سال مدت بازپرداخت دارد، افزود:پس از 6 سال تمام این پول باید به صندوق توسعه ملی بازگردد، که تضمین بازگشت آن بانک ها هستند.

وی با بیان اینکه بانک ها باید ضمانت های لازم را برای بازگشت این پول ها از متقاضیان دریافت کنند، ادامه داد:بانک ها باید نظارت کافی بر محل هزینه کرد این وام ها در مسیر اصلی خود داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:یکی از نگرانی ها در این لایحه نحوه تبدیل دلار به ریال است که اگر به نحو صحیحی انجام نشود آثار تورمی آن در اقتصاد کشور سنگین است، لذا نحوه تبدیل دلار به ریال باید به گونه ای باشد که دارایی خارجی بانک مرکزی افزایش نیابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet