خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/03/23 09:48:34
سرویس سیاسی
رضایی:

حصر دمشق با آزادی مرزهای عراق و سوریه شکست

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آزادی مرزهای عراق و سوریه گفت: قطع ارتباط شمال – جنوب داعش در عمل ارتباطات تروریست های تکفیری را تحت الشعاع قرار داده و شکاف عمیق صف بندی آنها ایجاد می کند.
حصر دمشق با آزادی مرزهای عراق و سوریه شکست عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آزادی مرزهای عراق و سوریه گفت: قطع ارتباط شمال – جنوب داعش در عمل ارتباطات تروریست های تکفیری را تحت الشعاع قرار داده و شکاف عمیق صف بندی آنها ایجاد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102758757007.jpg حصر,دمشق,با,آزادی,مرزهای,عراق,و,سوریه,شکست Icana

محمد ابراهیم رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: آزادی مرزهای سوریه با عراق یک پیروزی مهم و راهبردی برای دمشق و بغداد محسوب می شود.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه اتفاقاتی که در مرزهای سوریه در حال وقوع است را می توان به شکست حصر دمشق تعبیر کرد.

وی در ادامه گفت: ایجاد ارتباط زمینی بین عراق و سوریه قدرت مانور ائتلاف متحدین دمشق در جنگ با تروریست های تکفیری را به شدت افزایش خواهد داد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: پشتیبانی لجستیگی و همراهی نیروهای حشدالشعبی با نیروهای ائتلاف متحدین دمشق معادلات جنگ سوریه تحت تاثیر قرار می دهد.

وی تصریح کرد: قطع ارتباط شمال – جنوب داعش عملا ارتباطات تروریست های تکفیری را تحت الشعاع قرار خواهد داد و شکاف عمیق صف بندی آنها ایجاد می کند.

رضایی گفت: آمریکایی ها به دلیل این که راهبرد سعودی ها دچار شکست شده است اقدام به حملات کور به کاروان های نظامی ارتش سوریه می زند.

وی تاکید کرد: دمشق با اقتدار به راه خود تا آزادی همه مناطق این کشور ادامه خواهد داد و در این راه آمریکایی ها توانایی ایجاد اخلال ندارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، نیروهای ارتش سوریه و هم‌پیمانان آن در ادامه پیشروی‌ها به سمت مواضع داعش، موفق شدند به نزدیکی مرز سوریه با عراق، در شمال شرق گذرگاه «التنف» برسند.

«التنف» در جاده بغداد دمشق در مرزهای مشترک با عراق و در فاصله نه چندان دور از مرزهای اردن واقع است. نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی مدعی هستند در پایگاهی در این منطقه در حال آموزش عناصر محلی برای مقابله با «داعش» هستند.

ائتلاف تحت رهبری آمریکا در روزهای گذشته با بمباران مواضع ارتش سوریه سعی داشته از نزدیک شدن نیروهای ارتش به نزدیکی التنف جلوگیری کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک فرمانده نظامی ارتش سوریه نوشت: «اولین یگان‌های ارتش و نیروهای هم‌پیمان آنها وارد مرز عراق-سوریه در شمال شرق التنف شدند.»

همزمان منابع عراقی از پیوستن واحدهای نظامی این کشور به نیروهای ارتش سوریه در نقطه صفر مرزی دو کشور خبر داده‌اند. مطابق گزارش‌ها، این الحاق در مرز شرقی سوریه با غرب عراق و در اطراف معبر مرزی التنف-الزلف رخ داده است.

پس از رسیدن ارتش سوریه ومتحدانش به شمال شرقی گذرگاه مرزی التنف با عراق برای اولین بار پس از چند سال دو طرف مرز عراق و سوریه به دست نیروهای مقاومت افتاد و نیروهای الحشد الشعبی وارتش سوریه به هم رسیدند. وزارت دفاع روسیه با انتشار نقشه دقیق میدانی منطقه موفقیت نیروهای عراقی و سوری را مورد تایید قرار داده است.

منابع میدانی در سوریه گزارش داده‌اند ساعتی پس از شکست داعش در «بادیه» سوریه و اتصال زمینی میان مناطق پاکسازی شده در دو سوی مرز سوریه و عراق توسط نیروهای حشدالشعبی و ارتش و بسیج مردمی سوریه، هواپیماهای آمریکایی اقدام به بمباران مواضع آنها کرده‌اند. بنابر این گزارش، در این حمله دو فروند هواپیمای آمریکایی از اردن وارد آسمان سوریه شده و اقدام به بمباران مناطق اطراف نیروهای نظامی سوری در اطراف گذرگاه مرزی التنف کرده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet