هدر موبایل
1396/03/22 14:55:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاظمی:

اماکن ورزشی شهر معمولان استان لرستان نیازمند عنایت ویژه‌ مسوولان شهر

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سالن ورزشی شهر معمولان از امکانات خنک‌کننده و نور محروم بوده و نیاز است اداره ورزش و جوانان استان لرستان نسبت به اماکن ورزشی معمولان عنایت ویژه‌ای داشته باشد.
اماکن ورزشی شهر معمولان استان لرستان نیازمند عنایت ویژه‌ مسوولان شهر نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، گفت: سالن ورزشی شهر معمولان از امکانات خنک‌کننده و نور محروم بوده و نیاز است اداره ورزش و جوانان استان لرستان نسبت به اماکن ورزشی معمولان عنایت ویژه‌ای داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201705103121785010.jpg اماکن,ورزشی,شهر,معمولان,استان,لرستان,نیازمند,عنایت,ویژه‌,مسوولان,شهر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، قول مسئولان لرستانی برای تبدیل زمین خاکی «معمولان» به چمن هنوز محقق نشده و جوانان این شهر همچنان چشم‌انتظار تحقق این وعده آن‌ها هستند.

برای جوشیدن انگیزه و شور و نشاط جوانی در رگ‌های ورزش معمولان و بروز استعدادهای نهفته ورزشی آن داشتن یک زمین چمن‌کار زیاد سختی نیست، جوانان معمولانی علاقه‌مند به فوتبال در یک زمین خاکی بازی می‌کنند و تنها انتظارشان از مسئولان تبدیل این زمین خاکی به زمین چمن است.

در همین ارتباط سید حمیدرضا کاظمی گفت: برای پیگیری وضعیت ورزش شهر معمولان از سالن ورزشی، زمین فوتبال و سایر امکانات ورزشی این شهر بازدید شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، افزود: استعدادهای بالقوه و بالفعل که در حوزه ورزش به‌ویژه فوتبال در منطقه معمولان وجود دارد اما متأسفانه اماکن ورزشی و زمین فوتبال آن از وضعیت مناسبی برخوردار نبوده و قابل‌تحمل نیست.

وی گفت: رختکن ورزشکاران فوتبالیست شهر معمولان به‌مانند متروکه‌ای است که پاتوق معتادان شده و مخروبه‌ای بیش نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده و وجود چنین وضعیتی از مدیرکل ورزش و جوانان استان دعوت شد که به همراه  فرماندار پلدختر، امام‌جمعه، مدیران محلی و شورای شهر معمولان در محل  بخشداری این شهر حضور پیدا کردند.

وی گفت: صورت‌جلسه‌ای توسط اعضا امضا و قرار بود اداره کل ورزش و جوانان تا پایان سال ۹۵ و اوایل امسال نسبت به احداث چمن فوتبال معمولان اقدام کند و شهرداری این شهر مسئولیت نگهداری آن را به عهده بگیرد.

کاظمی افزود: هم‌اکنون بازدیدهای انجام‌شده نشان می‌دهد که در این رابطه هیچ اقدامی صورت نگرفته که انتظار می‌رود احداث زمین چمن معمولان در دستور کار ورزش و جوانان استان قرار گیرد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی، گفت: همچنین سالن ورزشی این شهر از امکانات خنک‌کننده و نور محروم بوده و نیاز است ورزش و جوانان استان لرستان نسبت به اماکن ورزشی معمولان عنایت ویژه‌ای داشته باشد.

 

زمین‌ فوتبال شهری ۸ هزارنفری هنوز خاکی است

مسئولان حوزه ورزش استان به جوانان این شهر قول داده بودند که تا اوایل امسال زمین خاکی فوتبال آن‌ها را به زمین چمن تبدیل کنند و این در حالی است که وعده آن‌ها تاکنون محقق نشده و آن‌ها هنوز چشم‌انتظار هستند.

عارف کوشکی یکی از بازیکنان تیم فوتبال معمولان گفت: شهر معمولان از توابع شهرستان پلدختر با هشت هزار نفر جمعیت متأسفانه زیرساخت‌های ورزشی‌اش متناسب با شاخص‌های جمعیتی و استعداد ورزشکاران آن نیست و باوجود ظرفیت‌های متعدد ورزشی از زمین چمن فوتبال محروم و بی‌نصیب است.

وی افزود: زمین فوتبال شهر معمولان باوجود استعدادهای درخشان ورزشی هنوز خاکی است و این در حالی است که برخی از روستاهای لرستان از زمین چمن مصنوعی برخوردار هستند.

علی‌رضایی، یکی دیگر از فوتبالیست‌های شهر معمولان گفت: داشتن زمین فوتبال چمن یکی از خواسته‌های به‌حق مردم این شهر است و بروز استعدادهای ورزشی این شهر به‌صورت خودجوش و با تلاش ورزشکاران و خانواده‌های آن‌ها بوده تا برنامه‌ریزی مسئولان ورزشی، متأسفانه تاکنون برنامه‌ریزی هدفمندی درزمینهٔ ورزش در شهر معمولان صورت نگرفته است.

وی افزود: جوانان شهر معمولان باوجود استعدادها و پتانسیل‌های  ورزشی بالا که موفق به توپ زدن در تیم ملی نیز شده‌اند نیاز به همکاری، حمایت و پشتیبانی برای تقویت ورزش قهرمانی شهرستان، استان و کشور دارند.

 

وقتی رختکن بازیکنان تبدیل به پاتوق معتادان می‌شود

بختیار عالی  خانی مربی رده‌های سنی فوتبال شهر معمولان گفت: ۱۵ سال است کار مربی‌گری فوتبال در این شهر را انجام می‌دهم سال ۷۹-۷۸ شهر معمولان ۱۳ تیم داشته اما هم‌اکنون به دلیل زمین خاکی و غیراستاندارد و این‌که منطقه ازنظر درآمد ضعیف است و فاقد پشتوانه باوجود استعدادهای خوب ورزشی کسی از این ورزش استقبال نمی‌کند.

وی افزود: توپ، تور، لباس و ماشین را با هزینه شخصی خود تأمین می‌کنم و فوتبالیست‌هایی مانند بیژن کوشکی، ابراهیم  میرزا پور در تیم ملی و  مهدی عبدی، حامد و وحید شاکرمی، محسن رضایی و بیژن کوشکی کوچک که در خیبر خرم‌آباد توپ می‌زنند با همین امکانات ضعیف و زمین خاکی به اینجا رسیده‌اند باوجود چنین استعدادهای تنها منتظر احداث زمین چمن معمولان هستیم.

وی گفت: از مسئولان می‌خواهیم برای رشد استعدادهای شهر معمولان و بهتر درخشیدن آن‌ها و جلوگیری از منزوی و گوشه‌گیر شدن جوانان و هدایت و حمایت آن‌ها زمین خاکی این شهر را به چمن تبدیل کنند.

وی افزود: رختکن که با هزینه شخصی احداث‌شده بود در و پنجره‌های آن به دلیل این‌که بیابان است به سرقت رفت و هم‌اکنون به پاتوق معتادان تبدیل‌شده و فاقد آب‌لوله‌کشی و بهداشتی است و ما تنها به کمک‌های مردمی تیم داری می‌کنیم.

 

مسئولان به استعدادهای جوانان توجه نمی‌کنند

این مربی رده‌های سنی فوتبال شهر معمولان در ادامه گفت: همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی رختکن قطع است و سیستم روشنایی آن ضعیف، گاز ندارد و به دو کولر نیاز دارد.

امام‌جمعه معمولان نیز در این رابطه گفت: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خوبی درزمینهٔ های مختلف ورزشی فوتبال، کشتی، والیبال و سایر ورزش‌ها در شهر معمولان وجود دارد.

حجت‌الاسلام احمد حکیمی گیلانی افزود: ورزشکاران موفق در سطح کشور و تیم ملی در شهر معمولان وجود دارد که از همین زمین خاکی‌های به این توفیقات رسیده‌اند و استعدادهای بسیار خوب دیگری نیز در این شهر هستند که متأسفانه از سوی برخی مسئولان دیده نمی‌شود.

وی گفت: مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان طی بازدید از  زمین خاکی معمولان قول مساعد دادند، مصوب و قرار بر این شد که از اوایل فروردین سال ۹۶ عملیات اجرایی زمین چمن آغاز و تجهیز این زمین ورزشی را به‌صورت چمن طبیعی انجام دهند که تاکنون در این زمینه اقدام عملی صورت نگرفته است.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام گیلانی افزود: با توجه به قول مسئولان مقرر شد چمن فوتبال معمولان تا اواسط پاییز تحویل مسئولان مربوطه شود و در این زمینه باید پاسخگو باشند./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet