هدر موبایل
1396/03/23 16:19:49
سرویس سیاسی
گودرزی:

اروپا و آمریکا درحال مرزبندی و یارکشی در خلیج فارس هستند/روسیه در خاورمیانه دنبال کسب امتیاز است

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صف بندی جدید خلیج فارس ، آمریکا و رژیم سعودی در یک طرف ایستاده است و در طرف مقابل اتحادیه اروپایی ضمن ورود به مساله تلاش می کند مانع تندروی های ترامپیسم
اروپا و آمریکا درحال مرزبندی و یارکشی در خلیج فارس هستند/روسیه در خاورمیانه دنبال کسب امتیاز است عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در صف بندی جدید خلیج فارس ، آمریکا و رژیم سعودی در یک طرف ایستاده است و در طرف مقابل اتحادیه اروپایی ضمن ورود به مساله تلاش می کند مانع تندروی های ترامپیسم https://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg اروپا,و,آمریکا,درحال,مرزبندی,و,یارکشی,در,خلیج,فارس,هستند/روسیه,در,خاورمیانه,دنبال,کسب,امتیاز,است Icana

مسعودگودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل تنش های رخ داده میان قطر و عربستان گفت: تغییر توازن قدرت در سطح جهانی اتفاقی است که تشعشعات آن در خاورمیانه و خلیج فارس به شکلی ملموس مشاهده می شود.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که در حال وقوع است یارگیری و تغییر صف بندی جدید در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

وی در ادامه تاکید کرد: هیچ کدام از اتفاقات رخ داده و تنش هایی که مشاهده می کنیم راهبردی نیست و همگی تاکتیکی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عملگرایی دونالد ترامپ موجب تحت الشعاع قرار گرفتن راهبردهای کلان ایالات متحده در مورد شرکای سنتی آمریکا در خلیج فارس است.

وی تصریح کرد: رئیس جمهوری آمریکا براساس سیاست گاو شیرده با عربستان سعودی و برخی کشورهای منطقه رفتار می کند یعنی تا زمانی که آنها و نفت یا دلارهای نفتی دارند از آنها حمایت می کند اما در نهایت ریاض را سلاخی خواهد کرد.

گودرزی ضمن اشاره به قراردادهای 480میلیارددلاری آمریکا با عربستان گفت: توازن قدرت در شورای همکاری های خلیج فارس برهم خورده است و حالا دوحه با اقدامات تقابلی تلاش می کند توازن را بازگرداند.

وی تصریح کرد: در صف بندی جدید خلیج فارس ، آمریکا و رژیم سعودی در یک طرف ایستاده است و در طرف مقابل اتحادیه اروپایی ضمن ورود به مساله تلاش می کند مانع تندروی های ترامپیسم شود.

سهم خواهی روسیه در خلیج فارس

این نماینده مجلس دهم گفت:  روسیه در بلبشوی خلیج فارس به دنبال سهم خواهی هستند و منافع متفاوتی را دنبال می کنند.

وی تاکید کرد: روسیه در وضعیت تقابلی مستقیم با آمریکا قرار دارد تا جایی که سیستم حکومت ایالات متحده نیز با کرملین یا هر فردی که در واشنگتن با مسکو ارتباطی داشته است برخورد می کند.

گودرزی گفت: روس ها ضمن کسب امتیاز از کشورهای خلیج فارس به دنبال سهم خواهی از آمریکا و اتحادیه اروپایی است.

وی با بیان این که کرملین همانند آمریکا و اروپا تاکتیکی رفتار می کند ، گفت: تنزل رفتاری از راهبرد به تاکتیک احتمال برخورد بین عربستان و قطر را افزایش می دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet