هدر اصلی
1396/03/23 17:19:13
سرویس استان ها
در نامه های جداگانه از سوی دو نماینده مجلس صورت گرفت؛

دعوت از وزرای کشور و اطلاعات و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برای سفر به خوزستان برای پایان دادن به یک درگیری طائفه ای

دو تن از نمایندگان استان خوزستان در نامه های جداگانه ای به وزیر کشور، وزیر اطلاعات و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آن ها برای سفر به این استان برای بررسی موضوع درگیری طائفه ای در باغملک و رامهرمز دعوت به عمل آوردند.
دعوت از وزرای کشور و اطلاعات و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس برای سفر به خوزستان برای پایان دادن به یک درگیری طائفه ای دو تن از نمایندگان استان خوزستان در نامه های جداگانه ای به وزیر کشور، وزیر اطلاعات و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از آن ها برای سفر به این استان برای بررسی موضوع درگیری طائفه ای در باغملک و رامهرمز دعوت به عمل آوردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706109058299753.jpg دعوت,از,وزرای,کشور,و,اطلاعات,و,رئیس,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,برای,سفر,به,خوزستان,برای,پایان,دادن,به,یک,درگیری,طائفه,ای Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این نامه که خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، سید محمود علوی، وزیر اطلاعات و علاء الدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نوشته شده و به امضای اقبال محمدیان، نماینده مردم رامهرمز و رامشیر و هدایت الله خادمی، نماینده مردم ایذه و باغملک رسیده بر لزوم حل و فصل هر چه سریع تر این نزاع طائفه ای تاکید شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

احتراما به استحضار می رساند دو سال قبل نزاع محلی بین دو طایفه در روستای پتک جلالی شهرستان باغملک اتفاق افتاد، که طی این مدت تعداد 19 نفر کشته و تعدادی مجروح و صدها خانوار آواره شده اند. علیرغم تلاش مسئولان محلی و استانی و خیرین محلی جهت حل این معضل، تاکنون نتیجه ای حاصل نشد. در تاریخ 96/3/19 این درگیری به شهر رامهرمز کشیده شد که 1 نفر کشته و 5 نفر مجروح شدند. صدای رگبار سلاح های غیرمجاز، آتش زدن منازل، منهدم کردن ترانس های برق، زندگی را برای مردم بسیار سخت و باعث رعب و وحشت مردم شریف گردید. قطعا ادامه این روند در شرایط حساس کنونی کشور، باعث سوءاستفاده دشمنان و فرار سرمایه های مادی و معنوی از استان و عدم رسیدگی احتمال تنش و درگیری بین دیگر طوایف را در پی دارد که این خوشایند نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

از محضر حضرتعالی دعوت می نمایم با حضور در استان خوزستان و برگزاری جلسه شورای تامین استان با دعوت از بزرگان دو طایفه به این نزاع خانمانسوز پایان دهید. انتظار می رود تصمیمات جدی برای جمع آوری سلاح های غیرمجاز که آسایش و امنیت منطقه را به خطر انداخته اتخاذ گردد.

از بذل توجه و همکاری حضرتعالی صمیمانه سپاسگزارم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet