هدر موبایل
1396/03/23 15:14:32
سرویس سیاسی
رحیمی:

تعطیلی آب سنگین اراک غیر مترقبه نیست/ تولید و ذخیره آب سنگین متوقف نشده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تعطیلی آب سنگین اراک دوره ای است و امر غیر مترقبه ای نیست.
تعطیلی آب سنگین اراک غیر مترقبه نیست/ تولید و ذخیره آب سنگین متوقف نشده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تعطیلی آب سنگین اراک دوره ای است و امر غیر مترقبه ای نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg تعطیلی,آب,سنگین,اراک,غیر,مترقبه,نیست/,تولید,و,ذخیره,آب,سنگین,متوقف,نشده,است Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره وضعیت فعالیت هسته ای ایران در راستای اجرایی شدن برجام اظهار داشت: در این گزارش به تعطیلی موقت آب سنگین اراک اشاره شده است که باید توضیح داد این تعطیلی غیر مترقبه نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: این تعطیلی برای تعمیر و نگهداری دوره ای کارخانه تولید آب سنگین اراک صورت گرفته است.

وی گفت: کارخانه های بزرگ برنامه دوره ای ثابتی برای تعمیر و نگهداری دارند که آب سنگین اراک از این امر مستثنی نیست و اعلام تعطیلی برای تعمیر و نگهداری اتفاق دور از انتظاری نبوده است.

این نماینده مجلس همچنین اظهار داشت: از سوی دیگر امکان دارد این تعطیلی برای انجام مطالعات در راستای بازطراحی راکتور اراک باشد اما موضوع اصلی این است که امر سیاسی، غیر مترقبه یا در جریان اجرای برجام رخ نداده است.

رحیمی تاکید کرد: همچنین با این تعطیلی، در روند تولید و ذخیره سازی آب سنگین  اراک خللی وارد نمی شود و طبق روال گذشته این کار صورت می گیرد و در صورت افزایش ذخایر، آب سنگین مازاد به خارج از کشور منتقل می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet