هدر موبایل
1396/03/23 15:26:03
سرویس صحن
اقبال محمدیان در نطق میان دستور مطرح کرد:

لزوم تشکیل نشستی فوق العاده برای پایان درگیری های طایفه ای در باغملک/خسارت های جبران ناپذیر برای طرفین درگیر به وجود آمد

نماینده مردم رامهرز در مجلس شورای اسلامی، گفت:وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری، فرمانده سپاه و رییس کمیسیون امنیت ملی باید برای حل اساسی این درگیری طایفه ای جلسه فوق العاده ای با حضور بزرگان دو طایفه تشکیل دهند.
لزوم تشکیل نشستی فوق العاده برای پایان درگیری های طایفه ای در باغملک/خسارت های جبران ناپذیر برای طرفین درگیر به وجود آمد نماینده مردم رامهرز در مجلس شورای اسلامی، گفت:وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری، فرمانده سپاه و رییس کمیسیون امنیت ملی باید برای حل اساسی این درگیری طایفه ای جلسه فوق العاده ای با حضور بزرگان دو طایفه تشکیل دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107149297128.jpg لزوم,تشکیل,نشستی,فوق,العاده,برای,پایان,درگیری,های,طایفه,ای,در,باغملک/خسارت,های,جبران,ناپذیر,برای,طرفین,درگیر,به,وجود,آمد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اقبال محمدیان در نشست علنی امروز سه شنبه(23 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در نطق میان دستور خود ضمن عرض تسلیت شهادت مظلومانه جمعی از مردم بی گناه در حادثه تروریستی تهران، گفت:از دو سال پیش درگیری و نزاع محلی دو طایفه در روستای پتک جلالی شهرستان باغملک طی این مدت منجر به قتل 17 نفر و مجروح شدن صدها تن و همچنین آواره شدن صدها خانواده شد.

نماینده مردم رامهرز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه روستاهای منطقه باغملک خالی از سکنه شده اند، افزود:خسارت های جبران ناپذیر جانی و مالی برای طرفین درگیر به وجود آمد و از طرفی امنیت منطقه به خطر افتاد و علیرغم تلاش مسئولان محلی و استانی و دلسوزان، سادات و ائمه جمعه و روحانیت جهت صلح و سازش تاکنون نتیجه ای حاصل نشد.

وی با اشاره به اینکه اخیرا این درگیری به شهر رامهرز کشیده شد، ادامه داد:چند شب قبل رامهرز چهره یک شهر جنگی را به خود گرفت و صدای رگبار سلاح های غیرمجاز، آتش زدن منازل، منهدم کردن ترانسهای برق و قطع آب و برق در ماه مبارک رمضان زندگی را برای مردم سخت و آرامش و امنیت منطقه را به خطر انداخت.

محمدیان با بیان اینکه در شب درگیری 19خرداد یک نفر کشته و 5تن مجروح شدند، یادآور شد:شب حادثه استاندار، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، سردار ذوالفقاری و سردار اشتری در تماس بودم و هر چندکه اعزام یگان ویژه ناجا و استقرار تیم عملیاتی سپاه پاسداران آرامش را به شهر برگرداند، اما ظرفیت و امکانات موجود در استان توان حل مشکل را ندارد.

وی افزود:ادامه این روند در شرایط حساس کنونی کشور باعث سوءاستفاده دشمنان، فرار سرمایه های مادی و معنوی از شهرستان به استان و احتمال درگیری بین سایر طوایف ساکن را در پی خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد:این قطعا خوشایند نظام نظام مقتدر و مقدس جمهوری اسلامی ایران نبوده و اقتدار کشور را زیر سوال می برد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:بنده به همراه هدایت الله خادمی و مجمع نمایندگان استان نشستی در این خصوص داشته ایم و از وزرای کشور، اطلاعات، دادگستری، فرمانده سپاه و رییس کمیسیون امنیت ملی دعوت می کنیم که برای حل اساسی این درگیری طایفه ای جلسه فوق العاده ای با حضور بزرگان دو طایفه تشکیل شود و سلاح های غیرمجاز جمع آور شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet