هدر موبایل
1396/03/24 07:50:00
سرویس سیاسی
رحیمی تشریح کرد:

تاثیرات دیپلماسی نامه‌نگاری ظریف و موگرینی بر اجرای برجام / نامه‌های ظریف نوعی نظارت بر برجام تلقی می شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص بدعهدی های برجام از جمله فرآیند نظارت بر توافق هسته ای است.
تاثیرات دیپلماسی نامه‌نگاری ظریف و موگرینی بر اجرای برجام / نامه‌های ظریف نوعی نظارت بر برجام تلقی می شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص بدعهدی های برجام از جمله فرآیند نظارت بر توافق هسته ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg تاثیرات,دیپلماسی,نامه‌نگاری,ظریف,و,موگرینی,بر,اجرای,برجام,/,نامه‌های,ظریف,نوعی,نظارت,بر,برجام,تلقی,می,شود Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامه نگاری ظریف با موگرینی در خصوص بدعهدی آمریکا در اجرای برجام اظهار داشت: فضای برجام، فضایی پیگیری است و اگر مسئولان با نامه نگاری نکات را ارائه ندهند و سکوت کنند، آینده خوبی منتظر برجام نخواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: اگر به سمت سکوت کردن در برابر بدعهدی های آمریکا و برخی کشورهای طرف 1+5 برویم، احتمال اینکه برجام از چارچوب تعیین شده خارج و منحرف شود بسیار زیاد است.

وی تاکید کرد: به حدی عدم انحراف از برجام اهمیت دارد که در داخل کشور دو نهاد مسئول نظارت بر اجرای توافق هسته ای هستند، وزارت امور خارجه با هیات نظارت و مجلس شورای اسلامی با کمیسیون امنیت این مسئولیت را بر عهده گرفته اند.

رحیمی با اشاره به نامه نگاری اخیر ظریف با موگرینی و بیان بدعهدی آمریکا در اجرای برجام گفت: این نامه نگاری ها بخشی از فرآیند نظارت بر اجرای برجام است و به تسریع امور کمک می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر اعلام اعتراض ایران به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، عاملی خواهد شد که طرف 1+5 کمتر مرتکب انحراف شود و اگر قصو و تقصیری متوجه طرف غربی شود ما نباید دست از مطالبه گری برداریم.

این نماینده مجلس گفت: از سوی دیگر با نامه نگاری و دیدار با مسئولان غربی، بدعهدی آمریکایی ها و صداقت ایران در اجرای برجام برای افکار عمومی جهان روشنگری می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet