پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/03/26 10:07:03
سرویس فرهنگی
نادری:

دستورالعمل‌های ارتقای گردشگری حلال تدوین شود/ تعریف اماکن مذهبی متعدد ایران به‌عنوان مقصد توریستی مسلمانان

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس یکی از راهکارهای ارتقای گردشگری حلال در کشور و جذب بیشتر گردشگر در این حوزه را تدوین دستورالعمل‌هایی در این خصوص دانست.
دستورالعمل‌های ارتقای گردشگری حلال تدوین شود/ تعریف اماکن مذهبی متعدد ایران به‌عنوان مقصد توریستی مسلمانان نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس یکی از راهکارهای ارتقای گردشگری حلال در کشور و جذب بیشتر گردشگر در این حوزه را تدوین دستورالعمل‌هایی در این خصوص دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108536604023.jpg دستورالعمل‌های,ارتقای,گردشگری,حلال,تدوین,شود/,تعریف,اماکن,مذهبی,متعدد,ایران,به‌عنوان,مقصد,توریستی,مسلمانان Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه باید برای رشد گردشگری مذهبی حلال در ایران برنامه‌ریزی جدی انجام شود، گفت: باید اذعان کرد که درآمد عرصه گردشگری حلال ظرفیتی بالقوه در صنعت گردشگری دنیا محسوب می‌شود لذا نباید از این بخش به راحتی چشم پوشی کرد.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران اسلامی دارای بسترهای خوبی برای ارائه خدمات به گردشگران مسلمان است، اظهار کرد: می توان با تبیین شرایط مناسب، اقدامات گسترده‌ای برای جذب گردشگران کشورهای مسلمان انجام داد.

وی ضمن تاکید بر اینکه یکی از راهکارهای افزایش گردشگری حلال در کشورمان و جذب بیشتر گردشگر، تدوین دستورالعمل‌هایی در این خصوص است، ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید سیاست‌هایی را اتخاذ کند تا بتوان به مبانی و مولفه‌های جهانی گردشگری حلال نزدیک‌تر شویم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه عوامل مختلفی می‌تواند در افزایش تعداد گردشگران مسلمان در ایران تاثیر مستقیم بگذارد، تصریح کرد: به عنوان مثال با توجه به شرایط امنیتی خوب کشورمان، می‌توان با ارائه تسهیلاتی مانند تسهیل صدور ویزا برای کشورهای مسلمان خصوصا همسایگان اقدامی اساسی در جهت افزایش رونق این حوزه انجام داد.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اماکن مذهبی متعددی در ایران اسلامی وجود دارد که می‌تواند مقصد بسیاری از مسلمانان دنیا باشید از این رو باید با اطلاع رسانی قوی‌تر در این خصوص گامی بلندتر در راستای شکوفایی گردشگری حلال برداشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس شاخص مسافرت جهانی مسلمانان در سال 2017، ایران در بین محبوب ترین مقاصد سفرهای گردشگری مسلمانان در بین ۱۳۰ کشور رتبه ۱۱ را به خود اختصاص داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet