خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/07 11:39:00
سرویس بین الملل
در نشست خبری ابوترابی و مرندی عنوان شد

اعلام آمادگی 17 هیات پارلمانی برای شرکت در اجلاس سلامت در عدالت

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی از اعلام آمادگی ۱۷ هیات پارلمانی و وزیر برای شرکت در نشست کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت در آسیا که در تهران برگزار می‌شود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" و "علیرضا مرندی" در یک نشست خبری برنامه‌ها و اهداف برگزاری نشست کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت در آسیا را تشریح کردند.

ابوترابی‌فرد در این نشست که روز یکشنبه در محل خبرگزاری خانه ملت برگزار شد اظهار داشت: در اجلاس مجمع عمومی مجالس آسیایی در جاکارتا مصوبه‌ای توسط مجمع مبنی بر این که تلاش دبیر کل برای تشکیل کارکرد عدالت در سلامت، تحلیل و بررسی شرایط کشورهای عضو APA در حوزه عدالت و ارائه راهکار، برای ارتقاء جایگاه عدالت در سلامت در کشورهای آسیایی به تصویب رسید.

ابوترابی اظهار داشت: براساس این مصوبه مجالس آسیایی، از سوی دبیرخانه و دبیرکل مقدمات برگزاری کار گروه عدالت در سلامت فراهم گردید.

وی افزود: از آقای "علیرضا مرندی"، عضو برجسته کمیسیون بهداشت مجلس و عضو کمیسیون عوامل اجتماعی سلامت در سازمان جهانی بهداشت دعوت شد به عنوان مسئول این کار گروه، مقدمات برگزاری این نشست را فراهم آوردند.

نایب رییس مجلس اظهار داشت: تصمیم گرفته شد اینجانب و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پارلمان‌های عضو مجمع آسیایی و وزرای بهداشت کشورهای عضو دعوت مشترکی را برای حضور در تهران و شرکت در اجلاس عدالت در سلامت داشته باشیم.

وی با بیان این که دعوت مشترک و حضور پارلمان‌ها و نمایندگان وزرای کشورهای آسیایی به عنوان نخستین گام برای تعامل پارلمان‌های عضو APA با دول آسیایی عضو APA می‌باشد گفت: امیدواریم بستر همکاری پارلمان‌ها و دولت‌ها را برای اجرایی نمودن مصوبات مجالس آسیایی فراهم آوریم.

ابوترابی‌فرد اظهار داشت:  این تصمیم اجرایی و عملیاتی گردیده و با دعوت مشترک وزیر بهداشت در حال حاضر حدود 17 پارلمان و 17 وزیر بهداشت و درمان آمادگی خود را برای اعزام نمایندگان پارلمان‌ها و معاونین وزارت بهداشت حوزه سلامت برای حضور در اجلاس اعلام داشتند.

وی همچنین از حضور جزایری مدیر شرق مدیترانه سازمان جهانی بهداشت، دکتر صدیقی کارشناس عوامل اجتماعی سلامت در سازمان جهانی بهداشت و دکتر مریم مربام عضو کمیسیون عوامل اجتماعی سلامت در سازمان جهانی بهداشت خبرداد و گفت: در روزهای 8 و 9 تیرماه سال جاری در حوزه عدالت در سلامت اجلاسی غنی و پر محتوای در تهران خواهیم داشت.

نایب رییس مجلس با بیان این که جمهوری اسلامی ایران از پشتوانه غنی و پر محتوایی در زمینه علمی، مدیریتی در حوزه بهداشت برخوردار است تصریح کرد: همچنین کشورمان از ظرفیت بالایی برای انتقال ظرفیت‌های علمی و توانایی اجرایی خود به سایر کشورهای منطقه برخوردار می‌باشد.

وی تصریح کرد: در جلسات کارشناسی در حاشیه اجلاس کنفرانس‌های علمی و بیانیه پایانی اجلاس قدم‌های بلندی برای توسعه عدالت در سلامت کشورهای آسیایی برداشته خواهد شد. 

اجلاس عدالت و سلامت از سوی دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی و به میزبانی مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هشتم و نهم تیرماه در تهران برگزار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet