هدر موبایل
1396/03/26 11:30:30
سرویس سیاسی
نقوی حسینی تصریح کرد:

نامه نگاری ظریف با موگرینی بخشی از اجرای موضوع اقدام متقابل در برابر بدعهدی های غرب است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نامه نگاری وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای اقدام متقابل در برابر بدعهدی غرب است.
نامه نگاری ظریف با موگرینی بخشی از اجرای موضوع اقدام متقابل در برابر بدعهدی های غرب است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که نامه نگاری وزیر امور خارجه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در راستای اقدام متقابل در برابر بدعهدی غرب است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg نامه,نگاری,ظریف,با,موگرینی,بخشی,از,اجرای,موضوع,اقدام,متقابل,در,برابر,بدعهدی,های,غرب,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نامه نگاری جواد ظریف با فدریکا موگرینی در خصوص بدعهدی های آمریکا در اجرای برجام اظهار داشت: هم در سند برجام و هم در مصوبه مجلس در باب اقدام متقابل و متناسب در اجرای برجام، راهکارهایی برای مقابله با بدعهدی طرف کشورهای 1+5 تدبیر شده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بنا بر سند برجام و مصوبه مجلس می توانیم در برابر بدعهدی های آمریکا در مسیر اجرای توافق هسته ای اقدام کرد که نامه نگاری با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جمله اقدامات است.

وی در خصوص تاثیر نامه نگاری گفت: این بار اولی نیست که وزیر امور خارجه کشو به مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نسبت به بدعهدی آمریکا اعتراض می کند و نامه می دهد، اما به هر حال ما باید طبق روند طراحی شده اعتراض کنیم.

نقوی حسینی تاکید کرد: ایران باید موضوع بدعهدی آمریکا را به لحاظ حقوقی و سیاسی دنبال کند تا از حقوق خود دفاع کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنابراین نامه نگاری ظریف با موگرینی با وجود دیدارهای متعدد از جمله مسیرهای رسمی برای اعتراض به بدعهدی های آمریکا در جریان اجرای توافق هسته ای است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet