هدر موبایل
1396/03/26 10:53:49
سرویس اجتماعی
شاعری:

اشغال ۱۰۰درصدی سطح باغ با اجرای مصوبه برج-باغ/شهرداری با کمک دولت اقدام به خریداری وصیانت از باغات پایتخت کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اثر منفی مصوبه برج-باغ، گفت: دولت و شهرداری باید منابع لازم برای خرید باغات را تعبیه یا مسئولیت صیانت با حفظ مالکیت را به شهرداری بسپارد.
اشغال ۱۰۰درصدی سطح باغ با اجرای مصوبه برج-باغ/شهرداری با کمک دولت اقدام به خریداری وصیانت از باغات پایتخت کند سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اثر منفی مصوبه برج-باغ، گفت: دولت و شهرداری باید منابع لازم برای خرید باغات را تعبیه یا مسئولیت صیانت با حفظ مالکیت را به شهرداری بسپارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102430822398.jpg اشغال,۱۰۰درصدی,سطح,باغ,با,اجرای,مصوبه,برج-باغ/شهرداری,با,کمک,دولت,اقدام,به,خریداری,وصیانت,از,باغات,پایتخت,کند Icana

علی‌محمد شاعری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه برج-باغ، گفت: مصوبه برج- باغ سبب نابودی باغات به تدریج شده است، تفاوتی بین سطح اشغال 30 درصد، بیشتر یا حتی کمتر در باغ برای ساخت برج وجود ندارد؛ در حقیقت اجازه ساخت و ساز در باغات شرایط رشد و نمو گیاهان را مختل کرده و به تدریج سبب نابودی تمامی درختان می‌شود.

شهرداری با کمک دولت اقدام به خریداری وصیانت از باغات کند

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای مصوبه برج-باغ سبب نابودی بخش عمده گیاهان و درختان تهران شده است، تصریح کرد: این مصوبه در شورای پنجم شهر تهران باید تجدید نظر شود و با کمک دولت باغات باقی مانده با حفظ مالکیت حفاظت کند.

وی افزود: در صورتی که امکان خرید باغات باقی مانده پایتخت وجود داشته باشد، شهرداری باید با قیمت مناسب آنها را خریداری و صیانت و نگهداری کند، در این زمینه دولت با اختصاص منابع نیز باید به شهرداری کمک کند تا بتوان برای صیانت از محیط‌زیست شهر تهران گام عملی برداشته شود.

نقش موثر باغات در کاهش ریزگردها، آلودگی هوا و دمای هوای پایتخت

شاعری یادآور شد: باغات نقش مهمی در کاهش ریزگردها، آلاینده‌ها و دمای شهر دارند ضمن آنکه از میزان ساخت ‌و سازهای بی رویه که باعث محدودیت رشد و نمو گیاهان شده هم جلوگیری می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ساخت و ساز در فضای باغات با داشتن پارکینگ به نوعی است که از زیر زمین اول و دوم به بعد سطح اشغال صد در صد محسوب می‌شود زیرا در شرایطی که ریشه درختان  به عمق 5 ،6 متر به بعد برسد، گیاهان و درختان اطراف سازه به تدریج نابود می‌شود.

مصوبه برج-باغ به نوعی اشغال 100درصدی باغ محسوب می‌شود

وی ادامه داد: ساخت و ساز حتی در مساحت 30 درصدی باغ در شرایطی که زیرزمین خالی و تبدیل به پارکینگ شده، امکان رشد ریشه گیاهان را محدود و در مواردی غیرممکن می‌سازد بنابراین سایر درختان هم به تدریج از بین می‌رود لذا این مصوبه به نوی اشغال 100 درصدی محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: ساخت و ساز در باغات با زیر زمین اول و دوم و خاکبرداری باغات را به تدریج از بین می برد، کما اینکه ریختن مصالح ساختمانی در اطراف سازه در باغ، تردد وسایل نقلیه، حضور نیروهای کارگر و نصب کانکس در حاشیه باغ نیز موجب خسارت شدید به باغات می‌شود زیرا مزاحمت بسیاری برای گونه‌های گیاهی ایجاد می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet