خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/07 17:11:00
سرویس بین الملل
رییس مجلس ملی ـ مردمی الجزایر:

باید در برابر هجمه‌ها به فرهنگ اسلامی، مقابله کنیم

**رییس مجلس ملی ـ مردمی الجزایر با تاکید بر اینکه ما باید با هجمه‌هایی که به فرهنگ و تمدن اسلامی‌مان می‌شود، مقابله کنیم، تصریح کرد: در این وضعیت باید به گفت‌وگوی ادیان پرداخت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "عبدالعزیز زیاری" در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین اجلاس کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی که با حضور هیات‌های پارلمانی کشورهای ایران، الجزایر،‌ مصر، عربستان، ترکیه، اوگاندا و چاد در شهر الجزیره برگزار می‌شود، ضمن خوش‌آمد گویی به هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران افزود: در شرایط خاص بین‌المللی امروز و در دنیایی که مواجه با خطر است، تشکیل چنین اتحادیه‌ای ارزشمند است.

رییس مجلس ملی ـ مردمی الجزایر تصریح کرد: بسیاری از دولت‌ها در جهان معتقدند که درگیری‌ها در خاورمیانه بزرگ‌ترین بحران تهدید کننده برای جهان است.

 وی افزود:‌ برخورد مسوولانه با این درگیری‌ها از سوی کشورها باعث می‌شود بالاترین اولویت‌ را در چارچوب شرایط بین‌المللی و حرکت همبستگی که در سطح جهانی رشد کرده در جهت حمایت از ملت فلسطین به ویژه غزه داشت.

عبدالعزیز زیاری خاطرنشان ساخت: توجه به آرای جهانی در قضیه فلسطین ایجاب می‌کند که توجه به مساله فلسطین داشته باشیم و لازم است که اداره فلسطین را جهت تقویت اتحاد و همبستگی بین آنان تشویق کنیم تا مشروعیت فلسطینیان بیشتر شود.

رییس مجلس ملی ـ مردمی کشور الجزایر خطاب به لاریجانی گفت: به بیان مجهولات و خطرات در کمین ملت اسلامی باید اهمیت داده شود و لازم می‌دانم یادآور شوم که ماموریت اول به عهده کنفرانس اسلامی برای حفظ موقعیت کشور عربی و اسلامی قدس شریف است.

وی یادآور شد: نظام صهیونیستی از ده‌ها سال پیش میراث عربی و فرهنگی قدس شریف را هدف گرفته است.

زیاری با بیان اینکه ما باید در مقابل تمدن اسلامی و در برابر مقابله با فرهنگ اسلامی‌مان قرار گیریم، تصریح کرد: در این وضعیت باید به گفت‌وگوی ادیان پرداخت.

وی گفت: من راغب هستم اظهار کنم که در برابر تحولاتی که در سومالی جاری است و حل این درگیر‌ی‌ها در این کشور مسلمان از طریق گفت‌وگو و به دور از خشونت و سلاح آمادگی داریم.

رییس مجلس ملی ـ مردمی الجزایر در ادامه ضمن خوش‌آمد گویی به اعضای کمیته اجرایی بین‌المجالس کشورهای اسلامی ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها منجر به موفقیت شود و آمادگی کامل پارلمان الجزایر را جهت هماهنگی و پیشروی به سمت رشد و رسیدن به هدف ارزشمند اتحادیه اعلام کرد.

وی در پایان با بیان این‌که دفاع از حقوق ملت‌های مسلمان،‌ آزادی، ‌ثبات و پیشرفت و شکوفایی یکی از اهداف مورد نظر اتحادیه است، ابراز امیدواری کرد که در این دوره و در این اجلاس شاهد شکوفایی و پیشرفت باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet