هدر موبایل
1396/03/26 15:10:13
سرویس اجتماعی
ابراهیمی:

متولی مشخصی برای رسیدگی به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب وجود ندارد/ دادستان تهران به موضوع ورود کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه متولی مشخصی برای رسیدگی به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب جنوب تهران وجود ندارد بر لزوم ورود دادستان تهران به این موضوع تاکید کرد.
متولی مشخصی برای رسیدگی به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب وجود ندارد/ دادستان تهران به موضوع ورود کند عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه متولی مشخصی برای رسیدگی به موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب جنوب تهران وجود ندارد بر لزوم ورود دادستان تهران به این موضوع تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104179771372.jpg متولی,مشخصی,برای,رسیدگی,به,موضوع,آبیاری,مزارع,با,فاضلاب,وجود,ندارد/,دادستان,تهران,به,موضوع,ورود,کند Icana

علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با برخی اظهارات مبنی بر آبیاری مزارع جنوب تهران و استان البرز با فاضلاب با انتقاد از اینکه متولی مشخصی برای رسیدگی به این موضوع وجود نداشته و میان دستگاه ها سرگردان است، گفت: هر چند دولت وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان، کشور و نیرو را موظف کرد به این موضوع رسیدگی کنند اما متاسفانه  این موضوع میان دستگاه ها پاسکاری شده و حتی صحت و سقم آن در هاله ای از ابهام مانده است.  

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجایی که فاضلاب تهران هنوز به طور کامل تصفیه نشده است بنابراین باقیمانده فلزات سنگین و مضر با ورود به مزارع سلامت مردم را در معرض تهدید قرار می دهد.

وی بر لزوم ورود سازمان محیط زیست و وزارت جهادکشاورزی به موضوع آبیاری مزارع استان البرز با فاضلاب تاکید کرد و گفت: فاضلاب کرج صنعتی و انسانی بوده و حاوی فلزات سنگین و مواد مضر است بنابراین با توجه به اظهارات رئیس اداره محیط زیست این کلانشهر مبنی بر اینکه بخش عمده ای از مزارع استان البرز با فاضلاب آبیاری می شود بنابراین ضروری است سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی با ورود به این موضوع صحت و سقم آن را بررسی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم ورود دادستان تهران به موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب، تصریح کرد: از آنجایی که این موضوع با سلامت مردم در ارتباط بوده و سال ها است این موضوع مطرح می شود و هنوز مدیریت نشده بنابراین نیاز است مدعی العموم با متخفان به صورت جدی برخورد کرده و نگرانی های ایجاد شده برای مردم را مرتفع کند.

نماینده مردم شازند در مجلس دهم، با یادآوری اینکه گزارشی مبنی بر مدیریت موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب وجود ندارد، افزود: هر چند به دفعات این موضوع از سوی برخی مطرح شده است اما متاسفانه تاکنون گزارش مکتوب، متقن و موثقی در این رابطه ارائه نشده که خیال مردم از این بابت راحت شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب باید از سوی دستگاه های مسئول پیگیری و بررسی و به مردم اطلاع رسانی شود، گفت: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه دارد بر کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی نظارت کرده و همچنین سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این باره وظیفه سنگینی بر عهده دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet