هدر موبایل
1396/03/27 12:35:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کریمی مطرح کرد:

اختصاص سهم ویژه از اعتبارات اشتغال کشور به توانمندسازی اقشارمحروم

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه، سهم ویژه ای از اعتبارات اشتغالزایی کشور به توانمندسازی اقشار محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص یافته است.
اختصاص سهم ویژه از اعتبارات اشتغال کشور به توانمندسازی اقشارمحروم نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه، سهم ویژه ای از اعتبارات اشتغالزایی کشور به توانمندسازی اقشار محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی اختصاص یافته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610102231124625.jpg اختصاص,سهم,ویژه,از,اعتبارات,اشتغال,کشور,به,توانمندسازی,اقشارمحروم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی اکبر کریمی در جریان بازدید از نمایشگاه محصولات تولیدی مددجویان به همراه مدیرکل و دیگر مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در قانون برنامه ششم توسعه مصوب شده سالانه در کل کشور ده درصد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد از دامنه حمایتی این نهاد خارج شده و توانمند، صاحب اشتغال و درآمدزایی شوند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) در حوزه اشتغالزایی، توانمندسازی و حمایت از نیروهای خلاق در خانواده های مستضعف و اقشار تحت پوشش، گام های موثری برداشته و در این زمینه دستاوردهای مطلوبی داشته است.

وی بیان کرد: بعضا دیده شده که این اقشار تحت حمایت، با بهره مندی از تسهیلات اشتغال هم به توانمندی دست یافته و از پوشش نهادهای حمایتی خارج شده اند و هم زمینه اشتغال افراد دیگر را در جامعه فراهم کرده اند که این نتایج مطلوب قابل توجه و تقدیر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در زمینه گسترش حمایت ها از اقشار محروم و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، ایتام و زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار، اقدام مهمی که در برنامه ششم توسعه انجام شده، تصویب افزایش سه برابری مستمری این خانوارها است.

کریمی خاطرنشان ساخت: برمبنای این مصوبه، میزان مستمری خانوارهای محروم و تحت پوشش کمیته امداد به ۲۰درصد حداقل حقوق مصوب سالانه رسیده و با افزایش حقوق در هر سال، میزان مستمری این اقشار نیز افزایش می یابد.

به گزارش مهر، نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همچنین در زمینه اعطای تسهیلات اشتغالزایی که مقرر شده یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به این امر اختصاص یابد، سهم ویژه ای برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده که قطعا در توانمندی و ایجاد اشتغال برای این اقشار نقش تاثیرگذاری دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet