هدر موبایل
1396/03/27 12:30:39
سرویس سیاسی
امینی تشریح کرد:

الزام برای ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کاندیداهای انتخابات شوراها با وجود اظهار نظر مراجع 4گانه بیهوده است

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان ایلام معتقد است با وجود اظهار نظر مراجع ۴ گانه پیرامون کاندیداهای انتخابات شوراها، لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کاندیداهای انتخابات شوراها، امری بیهوده است.
الزام برای ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کاندیداهای انتخابات شوراها با وجود اظهار نظر مراجع 4گانه بیهوده است رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان ایلام معتقد است با وجود اظهار نظر مراجع 4 گانه پیرامون کاندیداهای انتخابات شوراها، لزوم ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کاندیداهای انتخابات شوراها، امری بیهوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103442374678.jpg الزام,برای,ارائه,گواهی,عدم,سوء,پیشینه,کاندیداهای,انتخابات,شوراها,با,وجود,اظهار,نظر,مراجع,4گانه,بیهوده,است Icana

سلام امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از قانون انتخابات شوراها و لزوم ارائه سوء پیشینه از سوی کاندیداها، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در زمینه ثبت نام افراد برای انتخابات شوراها وجود دارد، لزوم ارائه عدم سوء پیشینه از سوی کاندیداها است.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 4 مرجع؛ یعنی نیروی انتظامی، دستگاه اطلاعاتی، ثبت احوال و دستگاه قضائی در جریان انتخابات شوراها پیرامون سوابق کاندیداها نظرات خود را بیان می‌کنند، گفت: اگر هر کدام از کاندیداها محکومیت موثر یا پرونده مفتوحی داشته باشند، به هیات‌های نظارت اطلاع داده می‌شود.

امینی متذکر شد: با این شرایط که مراجع 4 گانه نظرات دقیق خود را به اطلاع هیات‌های نظارت می‌رسانند، ضرورتی وجود ندارد که خود کاندیداها نیز گواهی عدم سوء پیشینه ارائه کنند.

وی افزود: ضروری بودن ارائه گواهی عدم سوء پیشینه در نقاط روستایی مشکلاتی را به وجود می‌آورد، زیرا افرادی که به عنوان اعضای شورای روستاها انتخاب می‌شوند هیچ درآمدی را کسب نمی‌کنند، به این جهت هیچ رغبتی برای دریافت و ارائه گواهی عدم سوء پیشینه ندارند.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان ایلام در تشریح علل عدم رغبت کاندیداهای انتخابات شوراهای روستایی به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه، گفت: دریافت گواهی عدم سوء پیشینه مستلزم آن است که کاندیداهای انتخابات شوراها به مراکز استان مراجعه کنند و این موضوع هزینه هایی را به دنبال دارد، از سوی دیگر سوال این است که در گواهی عدم سوء پیشینه چه موضوعی درج می‌شود که در استعلام های مراجع 4 گانه به آن توجهی نمی شود؟.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان، چرداول و مهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود اظهار نظر مراجع 4 گانه، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی افراد ضرورتی ندارد، گفت: امیدوارم این موضوع در اصلاح قانون انتخابات شوراها مدنظر قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet