شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/07 17:09:00
سرویس سیاسی
در پاسخ به تذکر نماینده سمنان

باهنر: یکی از دلایل آرامش کنونی کشور بازداشت اغتشاشگران است

**نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل این نکته که اکنون شما از آن به عنوان آرامش کنونی فضای کشور از آن یاد می کنید، همین بازداشت‌ها است. یعنی اگر برخی از این بازداشت ها انجام نمی‌شد معلوم نبود که آنها از خیابان‌ها جمع شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد رضا باهنر نایب رییس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده سمنان در خصوص آزادی بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر گفت: ما در حوادثی اعم از مترقبه و غیر مترقبه که پیش می‌آید اصطلاحی داریم که 7 الی 8 روز اول دوره امداد و نجات است. در زمانی که زلزله می‌آید 10 روز اول امداد و نجات است و تنها کسانی که مرحوم شده‌اند باید دفن شوند و برخی که آسیب دیده‌اند باید خدمات پزشکی و حداقل غذایی که از سرما و گرسنگی و بی‌دارویی تلف نشوند، دریافت کنند. پس از آن می‌رسیم به این زمینه که باید سرپناهی داشته باشند، شبکه آبرسانی و غیره تکمیل شود.

باهنر با بیان اینکه انشا‌ء الله همان گونه که شما فرمودید، مقوله اغتشاشگران از کسانی که معترض قانونی هستند صد در صد جدا است، افزود: خواهش می‌کنم اجازه دهید مقامات سیاسی و امنیتی کشور و دبیرخانه شورای امنیت ملی به طور دقیق این مسئله را فرماندهی ‌کند.

 باهنر تصریح کرد: برای این که این دو گروه با هم خلط نشوند باید اقداماتی صورت گیرد. باید با اغتشاش گران برخورد شود و در مقابل با کسانی که اعتراض قانونی دارند به طور قانونی برخورد شود تا انشاءالله بتوانند پاسخ‌هایشان را بشنوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet