هدر موبایل
1396/03/28 14:26:20
سرویس اقتصادی
کبیری مطرح کرد:

دگردیسی در خدمات بانکی با تاسیس بانک های ایرانی در خارج از کشور/لزوم تسهیل برقراری روابط کارگزاری

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور بانک های ایرانی در خارج از کشور حمایت کرد.
دگردیسی در خدمات بانکی با تاسیس بانک های ایرانی در خارج از کشور/لزوم تسهیل برقراری روابط کارگزاری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از حضور بانک های ایرانی در خارج از کشور حمایت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102768024374.jpg دگردیسی,در,خدمات,بانکی,با,تاسیس,بانک,های,ایرانی,در,خارج,از,کشور/لزوم,تسهیل,برقراری,روابط,کارگزاری Icana

سیدتقی کبیری درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره اخباری مبنی بر افتتاح شعب بانک‌های ایرانی در کشور کره جنوبی، گفتدر حال حاضر وضعیت روابط بانک های ایرانی با بانک های خارجی در حد مطلوبی نیست این در حالی است که  : ارتقای روابط بانکی در سطح بین المللی یکی از لازمه های تسهیل صادارت است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران با برخی از کشورها از تعاملات و روابط اقتصادی بیشتری برخودار است بنابراین بطور طبیعی باید شبکه بانکی در این راستا فعالیت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:رایزنی های جهت ایجاد خطوط اعتباری مشترک با کره جنوبی نقش مهمی در ارتقای روابط اقتصادی بین دو کشور دارد.

کبیری در ادامه گفت وگوی خود با خبرگزاری خانه ملت افزود:برقراری روابط کارگزاری و تسهیل تبدیل ارز از مزایای افتتاح شعب بانک‌های ایرانی در کشورهایی است که در حال حاضر با ایران از حجم روابط گسترده ای برخوردار هستند.

وی افزود:تاسیس شعب بانک های ایرانی در خارج از کشور و همچنین حضور بانک های خارجی در کشور باید مشروط به پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی تصریح کرد:در خصوص حضور بانک های ایرانی درخارج از کشور و بلعکس، باید اولویت همکاری با کشورهای اسلامی و همسایه باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بحث انعقاد پیمان های پولی دو و چند جانبه نیز همزمان با تعاملات بانکی باید مدنظر  مسئولان اقتصادی کشور باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet