هدر موبایل
1396/03/29 10:45:07
سرویس اجتماعی
ذوالقدر:

شناسنامه‌دار کردن باغات راهکار شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی پایتخت/ شورای پنجم تکلیف مصوبه برج- باغ را مشخص کند

عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر تعیین تکلیف مصوبه برج-باغ در شورای شهر، گفت: شناسنامه‌دار کردن باغات پایتخت می تواند از تخریب و ساخت و ساز‌ای بی‌رویه در باغات جلوگیری کند.
شناسنامه‌دار کردن باغات راهکار شناسایی ساخت‌وسازهای غیرقانونی پایتخت/ شورای پنجم تکلیف مصوبه برج- باغ را مشخص کند عضو مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر تعیین تکلیف مصوبه برج-باغ در شورای شهر، گفت: شناسنامه‌دار کردن باغات پایتخت می تواند از تخریب و ساخت و ساز‌ای بی‌رویه در باغات جلوگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608103545118620.jpg شناسنامه‌دار,کردن,باغات,راهکار,شناسایی,ساخت‌وسازهای,غیرقانونی,پایتخت/,شورای,پنجم,تکلیف,مصوبه,برج-,باغ,را,مشخص,کند Icana

سیده فاطمه ذولقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مصوبه برج- باغ، گفت: در جریان بررسی برنامه ششم توسعه نیز پیشنهاد ساخت و ساز در 30درصد از مساحت باغات ارایه شد اما خوشبختانه با مخالفت روبه‌رو شد، متاسفانه علی رغم آنکه در مصوبه برج – باغ بر ساخت و ساز در 30 درصد از مساحت باغ تاکید شده اما در عمل تخلف صورت گرفته و بیش از این میزان ساخت و سازها انجام شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: گزارش‌هایی از سطح شهر تهران نیز ارایه شده که به ساخت و ساز در فضاهای سبز و باغات اشاره دارد به نوعی که باغات تخریب و برج‌های چندین طبقه جایگزین آنها شده است.

وی با بیان اینکه ساخت ‌و سازهای بسیار و تخریب باغات به افزایش آلودگی هوای پایتخت کمک کرده است، افزود: فضاهای سبز و باغات از حقوق شهروندان تهرانی است که بدان تجاوز شده، از این رو شورای پنجم شهر تهران باید تعیین تکلیف مصوبه برج- باغ را در اولویت کاری خود قرار دهند.

ذوالقدر یادآور شد: شورای پنجم شهر تهران باید ضمن تعیین تکلفی مصوبه برج- باغ نسبت به شناسایی و شناسنامه‌دار کردن باغات باقی مانده پایتخت جهت صیانت اقدام کند، متاسفانه ذیل این مصوبه تخلفات گسترده‌ای در شهر تهران رقم خورده و گزارش شده است.

عضو مجمع نمیاندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شناسنامه دار کردن درختان و باغات، تخلفات را نیز آشکار خواهد کرد، در این صورت از طریق مراجع قانونی به سرعت می توان سازه‌هایی غیرقانونی و دارای تخلف را شناسایی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet