هدر موبایل
1396/03/29 11:21:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بنیادی:

هیچ تخلفی در آزمون دستیاری اتفاق نیفتاده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: برای رسیدگی به اعتراضات و شکایت داوطلبان به نتایج آزمون دستاری پزشکی، دو جلسه برگزار و مشخص شد هیچ تخلف یا شائبه خاصی وجود نداشته است.
هیچ تخلفی در آزمون دستیاری اتفاق نیفتاده است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: برای رسیدگی به اعتراضات و شکایت داوطلبان به نتایج آزمون دستاری پزشکی، دو جلسه برگزار و مشخص شد هیچ تخلف یا شائبه خاصی وجود نداشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108159176915.jpg هیچ,تخلفی,در,آزمون,دستیاری,اتفاق,نیفتاده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر بهروز بنیادی، با بیان این مطلب، اظهار داشت: تنها نکته ای که در این جلسات مشهود بود این است که وزارت بهداشت باید قبل از برگزاری آزمونها، اطلاع رسانی دقیق تری به داوطلبان داشته باشد ولی هیچ تخلفی در آزمون دستیاری به اثبات نرسید.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد و بردسکن در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: بر اساس قانون اساسی، شهروندان حق و حقوقی دارند و داوطلبان معترض نیز خواستار رسیدگی به نتایج این آزمون شدند و وزیر بهداشت هم به این موضوع توجه کردند که جای تقدیر و تشکر دارد و خوشبختانه مسائل بررسی شد و نتایج آن به اطلاع داوطلبان می رسد.

وی یادآور شد: داوطلبان معترض ابتدا برای اعتراض به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون بهداشت و درمان آمدند و با پیگیری این کمیسیون و وزارت بهداشت، جلسات رسیدگی به اعتراضات داوطلبان برگزار شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص مهمترین محور اعتراضات داوطلبان، گفت: اولین اعتراض مربوط به کلید سوالات بود و برخی از آنها معتقد بودند که تعدادی از سوالات، اشکال دارد و در مورد ۱۰۰ سوال اعتراض داشتند که پس از بررسی های دقیق در این جلسات از سوی نمایندگان مجلس، داوطلبان، مجریان آزمون و مسئولان ارشد وزارت  بهداشت، مشخص شد که فقط دو سوال مشکل داشته  که یک مورد اشتباه تایپی بوده و سوال حذف شده بود و مورد دیگر نیز پاسخ سوال در یکی از دفترچه ها، به اشتباه درج شده بود که بلافاصله اصلاح شد.

بنیادی تصریح کرد: نتایج آزمون دستیاری در ۵ گروه درسی اعلام می شود و هر داوطلب در هر یک از این گروه های درسی، رتبه ای دارد و ضریب خاصی دارد و در ضرایب، تفاوت نمره ها وجود داشت

به گزارش سلامت آنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: داوطلبان در مورد رتبه کل نیز اعتراض داشتند که با توضیح مجریان آزمون، مشخص شد که مبنای انتخاب رشته، رتبه فرد در زیرگروه های ۵ گانه هستند و رتبه کل، ارزشی برای انتخاب رشته داوطلبان نخواهد داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet