ایام محرم 1398
1388/04/08 00:05:00
سرویس بین الملل
با اشاره به سطح روابط مناسب ایران و الجزایر

لاریجانی: نگاه دو کشور در بسیاری از موضوعات مشابه است

**لاریجانی در حاشیه دیدار با ایرانیان مقیم الجزایر در جمع خبرنگاران، به روابط ایران و الجزایر اشاره کرد و گفت: این دیدارها نشان می دهد ارتباطات ایران و الجزایر در سطح بالایی است و در بسیاری از موضوعات نگاه دو کشور مشابه است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به الجزایر، علی لاریجانی با اشاره به سفر گذشته خود و صحبت با رئیس جمهور این کشور، تصریح کرد: نگاه ایشان بسیار دقیق است، به ویژه در پرونده فناوری صلح آمیز هسته ای موضع حمایت گرایانه و قانونی داشتند.

رییس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دیدگاه دو کشور در خصوص مسئله فلسطین بسیار نزدیک به هم است، افزود: البته ممکن است تفاوت رای هایی هم وجود داشته باشد؛ اما در موضوعات حساس همچون حوادث سهمگین رژیم صهیونیستی بر علیه مردم غزه، موضع گیری های دوستان ما در الجزایر حاکی از یک سیاست صحیح بود.

وی با اشاره به اینکه همکاری های دو جانبه ایران و الجزایر در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی رو به رشد است، تاکید کرد: البته در بعد اقتصادی ظرفیت های بیشتری برای همکاری وجود دارد که باید به آن نگاه ریشه ای تری داشته باشیم.

لاریجانی افزود: فکر می کنم با توجه به جنبه های مکمل ایران و الجزایر در زمینه مسائل مختلف، باید راه هایی را که بتواند روابط اقتصادی را توسعه دهد، تکمیل کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet