هدر موبایل
1396/03/29 16:15:48
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمالی:

اظهارات تیلرسون استراتژی حقیقی آمریکا در رابطه با ایران برای براندازی نظام است

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت: اظهارات تیلرسون همان استراتژی حقیقی آمریکا در رابطه با جمهوری اسلامی ایران مبنی بر براندازی نظام است.
اظهارات تیلرسون استراتژی حقیقی آمریکا در رابطه با ایران برای براندازی نظام است نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، در خصوص اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا گفت: اظهارات تیلرسون همان استراتژی حقیقی آمریکا در رابطه با جمهوری اسلامی ایران مبنی بر براندازی نظام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg اظهارات,تیلرسون,استراتژی,حقیقی,آمریکا,در,رابطه,با,ایران,برای,براندازی,نظام,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد جمالی اظهار داشت: آمریکایی ها از همان روز اول هم دنبال براندازی بودند؛ وقتی انقلاب می شود، از دو سه ماه بعد آن، ترور و جنگ های منطقه ای در جای جای کردستان، ترکمن صحرا و خوزستان راه می اندازد و بعد از آن جنگ تحمیلی. نسبت به انواع براندازی های نرم و سخت اقدام کردند که یک سری به شکل تحریم و یک سری دیگر به شکل هجمه های مختلف بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اگر موقعی هم در یک جایی، یکی از مسوولان آمریکا بگوید که به دنبال سرنگونی نیستند، این واقعیت قضیه نیست و واقعیت همان است که تیلرسون اعلام کرد.

جمالی افزود: روش آمریکا این است که کشورهای غیرهمسو با خود را با مجموع اقداماتی شدیدا به سمت براندازی ببرد، به ویژه پس از روی کار آمدن ترامپ، می توان به اقدام هایی مانند سفر رئیس جمهور آمریکا به ریاض، جمع کردن مسوولان 50کشور، ماموریت هایی که به عربستان داده شد، مسایل تروریستی که در کشور شروع کردند و صحبت های وزیر دفاع عربستان که 'جنگ را به داخل ایران می کشانند' و تحریم های جدید اشاره کرد.

وی گفت: تحریم های اولیه در طول انقلاب، ثانویه و نیز هوشمند در دهه 90 و اکنون هم تحریم های اتوماتیک؛ اگر یک بخشی از سیستم جمهوری اسلامی ایران تحریم شود، هر سیستم دیگری که جایگزین آن شود، اتوماتیک وار و بدون نیاز به طرح در سنا و کنگره، این سیستم هم تحریم می شود.

جمالی افزود:‌ به اضافه این که کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی را از سرمایه گذاری در ایران می ترسانند و به همین سبب نتوانستیم سرمایه گذاری قابل توجهی بعد از برجام داشته باشیم.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد دولت ترامپ به دنبال فشار به شکل تهدیدهای نرم و سخت برای براندازی است و قطعا باید این یک هشدار و راهنما برای همه جناح های سیاسی در کشور باشد که، شرایط، شرایط ویژه ای است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم گفت:‌ منافع ملی ایجاب می کند که احزاب و گروه های سیاسی راه های مختلفی برای حل مشکلاتی که در کشور وجود دارد پیدا کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:‌ دشمن روی مشکلات کشور کار می کند؛ مشکلات جوانان و مشکلات اقتصادی وجود دارد که به دنبال آن مشکلات اجتماعی نیز وجود خواهد داشت و آمریکایی ها همه اینها را با مسایل سیاسی پیوند می دهند.

به گزارش ایرنا، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، افزود: امروز اصولگرا و اصلاح طلب همه باید ببینند اگر به واقع، سیاسی هستند، درک صحیح سیاسی از شرایط داشته باشند. اینجا باید همه بطور یکدست، پای کار بیایند و وحدت کلمه ای در کشور به وجود آید. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet