هدر موبایل
1396/03/31 09:55:03
سرویس اجتماعی
هاشمی:

زنگ خطر جدی افزایش اعتیاد کودکان خیابانی و بی‌سرپرست / روند بازتوانی و حمایت اجتماعی از معتادان ناقص است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش اعتیاد کودکان خیابانی و بی سرپرست در کشور، از شیوع مصرف مواد مخدر در کشور و بی توجهی نسبت به مدیریت و کنترل مصرف مواد مخدر انتقاد کرد.
زنگ خطر جدی افزایش اعتیاد کودکان خیابانی و بی‌سرپرست / روند بازتوانی و حمایت اجتماعی از معتادان ناقص است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش اعتیاد کودکان خیابانی و بی سرپرست در کشور، از شیوع مصرف مواد مخدر در کشور و بی توجهی نسبت به مدیریت و کنترل مصرف مواد مخدر انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg زنگ,خطر,جدی,افزایش,اعتیاد,کودکان,خیابانی,و,بی‌سرپرست,/,روند,بازتوانی,و,حمایت,اجتماعی,از,معتادان,ناقص,است Icana

همایون هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با راه اندازی مرکز درمان اعتیاد کودکان خیابانی و بی سرپرست از سوی بهزیستی، گفت: ؛ در این رابطه تمامی مراکز درمان اعتیاد می توانند کودکان معتاد را پذیرش کنند و در گذشته نیز مراکز جمع آوری، بازتوانی و اجتماع پذیری کودکان خیابانی راه اندازی شده بود اما اینکه تعداد کودکان معتاد کشور به اندازه ای افزایش یافته که بهزیستی اقدم به راه اندازی مرکز تخصصی درمان اعتیاد کودکان خیابانی و بی سرپرست کرده زنگ خطری جدی و موضوعی نگران کننده است که در این رابطه نیاز است وزیر کشور به موضوع اعتیاد به ویژه اعتیاد کودکان ورود کند و بی تفاوت از کنار چنین مساله مهمی نگذرد.

کودکان کار و خیابانی مهمترین گروه در معرض آسیب و اعتیاد جامعه

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کودکان کار و خیابانی مهمترین گروه در معرض آسیب و اعتیاد جامعه هستند، یادآور شد: تعدادی از کودکان معتاد حاصل ازدواج والدین معتاد بوده و بخشی از آنها به علت بی سرپرست و بدسرپرست بودن تحت تاثیر آسیب های جامعه معتاد شده اند.

انتقاد از شیوع مصرف مواد مخدر در کشور و بی توجهی نسبت به مدیریت و کنترل مصرف مواد مخدر

وی با انتقاد از شیوع مصرف مواد مخدر در کشور و بی توجهی نسبت به مدیریت و کنترل مصرف مواد مخدر، گفت: متاسفانه سن مصرف مواد مخدر در کشور کاهش یافته و تمایل بانوان کشور نیز به مصرف مواد مخدر نیز افزایش یافته است که این موضوع زنگ خطری جدی بوده و جای نگرانی دارد؛ البته در حال حاضر الگوی افراد از سمت مصرف مواد مخدر سنتی به صنعتی تغییر کرده این در حالی است که عوارض مواد مخدر صنعتی بسیار بالا بوده و ترک آنها نیز بسیار مشکل است.

برای رفع معضل مواد مخدر در جامعه باید برنامه ریزی ها مبتنی بر آمار و مقابله با مواد مخدر یکپارچه شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه برای رفع معضل مواد مخدر در جامعه باید برنامه ریزی ها مبتنی بر آمار و مقابله با مواد مخدر یکپارچه شود، تصریح کرد: هر چند پیشگیری، درمان و مهمتر از آن بازتوانی و اجتماع پذیری معتادان از جمله موضوعاتی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد اما متاسفانه به بازتوانی و اجتماع پذیری معتادان توجه چندانی نشده است.

انتقاد از ناقص بودن روند بازتوانی و حمایت اجتماعی از معتادان

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس دهم، با انتقاد از ناقص بودن روند بازتوانی و حمایت اجتماعی از معتادان، ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان و همچنین سازمان بهزیستی باید در حوزه راه اندازی مراکز ترک اعتیاد کودکان به صورت هماهنگ عمل کرده و موازی کاری نکنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه متولی مراکز ترک اعتیاد وزارت بهداشت است، گفت: البته راه اندازی مراکز تخصصی کودکان کار و خیابانی بر عهده بهزیستی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet