هدر موبایل
1396/03/31 12:59:58
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه با اشاره به مواضع برلین و پاریس در تعامل با تهران:

فرصت های تهران در زمان تقابل اتحادیه اروپایی با جریان راست افراطی و بحران یورو

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : تنش اتحادیه اروپایی با آمریکا فرصتی است که در فضای پسابرجامی می تواند فضای مناسبی در تقابل ایران و آمریکا فراهم خواهد کرد.
فرصت های تهران در زمان تقابل اتحادیه اروپایی با جریان راست افراطی و بحران یورو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: : تنش اتحادیه اروپایی با آمریکا فرصتی است که در فضای پسابرجامی می تواند فضای مناسبی در تقابل ایران و آمریکا فراهم خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg فرصت,های,تهران,در,زمان,تقابل,اتحادیه,اروپایی,با,جریان,راست,افراطی,و,بحران,یورو Icana

حشمت الله فلاحت پیشه د رگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: روابط ایران و کشورهای اروپایی همواره دارای فراز و فرودهایی بوده است .

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان این که 3 نوع مقتضیات بر روابط ایران و کشورهای اروپایی تاثیر گذار بوده است ، گفت: مقتضیات داخلی و خارجی کشورهای اروپایی موجب گسترش روابط یا تعلیق روابط می شود.

وی در تشریح نوع رفتاری کشورهای اروپایی گفت: هرگاه کشورهای اروپایی به شکل اتحادیه ای رفتار کرده اند در حوزه روابط دوجانبه نتوانسته ایم به تعامل خوبی دست پیدا کنیم اما امروز باتوجه به تقابل اتحادیه اروپایی با جریان راست افراطی و بحران یورو فرصت های جدیدی برای تهران فراهم شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مناسبات اتحادیه ای و الزامات اتحادیه ای در دهه 90 موجب تضعیف روابط کشورهای اروپایی با تهران شد.

نقش فعال اروپا در مذاکرات هسته ای

وی با پیش کشیدن نقش فعال اتحادیه اروپایی در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 ، گفت:   امروز کشورهای اروپایی بعضا براساس مقتضیات اتحادیه ای رفتار می کنند اما برخلاف گذشته تحت تاثیر تفاهم برجام به دنبال گسترش روابط با ایران هستند.

فلاحت پیشه گفت: اختلافات ایران و اتحادیه اروپایی در فضای پسابرجام دیگر عینی نیست و بهانه سازی های گذشته برچیده شده است.

وی ضمن اشاره به برگزیت گفت:  دونالد ترامپ تلاش می کند سوار بر گسل بریتانیایی ها با اتحادیه اروپایی منافع آمریکا را مطالبه کند که چالش جدی برای آنها قلمداد می شود.

فرصت طلایی ایران در تعامل با قاره سبز

این نماینده مجلس دهم گفت: اتحادیه اروپایی برای تقابل با بازیگرانی که دنبال تضعیف جایگاه بروکسل در معادلات جهانی هستند به دنبال تعلیق تنش ها با جمهوری اسلامی است که فرصتی طلایی در تاریخ روابط آنها با کشورمان است.

وی با بیان این که منافع کشورها منهای اتحادیه اروپایی به عنوان سومین مقتضی در روابط تهران و بروکسل تاثیرگذار است ، گفت: کشورهای اروپایی چه به صورت انفرادی و چه به صورت اتحادیه ای با آمریکا دچار اختلافات فاحشی شده اند.

فلاحت پیشه گفت: کشورهایی نظیر آلمان و فرانسه به دنبال تثبیت جایگاه اتحادیه اروپایی هستند و همین مساله آنها را در تقابل مستقیم با دونالدترامپ و آمریکا قرار داده است.

وی ضمن اشاره به تنش های لفظی پیش آمده در موضوع قطر گفت: واشنگتن عملا در تقابل با برلین و پاریس قرار گرفته است اما نکته خوف انگیز برای اروپایی ها این است که برهم خوردن امنیت خلیج فارس تبعات ناخوشایندی مضاف بر بحران پناهجویان برای آنها رقم خواهد زد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در انتها تاکید کرد: تنش اتحادیه اروپایی با آمریکا فرصتی است که در فضای پسابرجامی می تواند فضای مناسبی در تقابل ایران و آمریکا فراهم خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet