حلول ماه ربیع الاول
1396/03/31 14:22:11
سرویس فرهنگی
میرزاده:

تحصیل اتباع غیرایرانی امکانات دانش‌آموزان را محدود نکرده است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تعداد مهاجران تحصیل در ایران به قدری نیست که سبب محدود شدن امکانات دانش‌آموزان ایرانی شود.
تحصیل اتباع غیرایرانی امکانات دانش‌آموزان را محدود نکرده است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است تعداد مهاجران تحصیل در ایران به قدری نیست که سبب محدود شدن امکانات دانش‌آموزان ایرانی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg تحصیل,اتباع,غیرایرانی,امکانات,دانش‌آموزان,را,محدود,نکرده,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه حمایت آموزشی و بهداشتی از تمامی دانش‌آموزان مهاجر به ایران به لحاظ انسانی و حفظ ارتباطات جهانی حائز اهمیت است، گفت: تحصیل اتباع خارجی در کشورهای دیگر مسئله‌ای است که هر کشوری در مقابل جامعه جهانی نسبت آن مسئول است البته به غیر از اتباع افاغنه تعداد مابقی مهاجران نیازمند تحصیل همچون عراقی‌ها و پاکستانی‌ها در ایران بسیار معدود است.  

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش باید برای همه کودکان و نوجوانان رایگان باشد، ادامه داد: درصورتی باید به دریافت اخذ وجه از این اتباع در مدارس دولتی اقدام کشود که حضور آن‌ها سبب محدود شدن امکانات دانش‌آموزان ایرانی شده باشد اما خوشبختانه تحصیل اتباع افاغنه و دیگر کشورها تاکنون چنین مشکلی را ایجاد نکرده است.

وی معتقد است هزینه تحصیل این دانش‌آموزان برای نظام چندان نیست و به یقین فواید  ارائه خدمات به آن‍‌ها برای ایران از عدم ارائه آن بیشتر است.  

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: تعامل وزارت امور خارجه و مسئولان مربوطه در وزارت آموزش و پروش با سازمان‌های جهانی برای دریفات هزینه تحصیل مهاجران به عنوان یک حق طبیعی موضوع مهمی است که نباید آن را فراموش کرد هرچند اگر اصل مهم آموزش در اولویت کار دولت‌ها قرار بگیرد مشکل بودجه‌ای وزارت آموزش و پرورش نیز حل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet