حلول ماه ربیع الاول
1396/04/02 12:52:21
سرویس اجتماعی
حمزه:

انباشت بدهی بیمه‌ها سدی در برابر تداوم طرح تحول سلامت/ تدبیر دولت برای حل مشکلات ضروری است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه انباشت بدهی بیمه ها طرح تحول سلامت را دچار مشکل خواهد کرد، گفت: دولت تمهیدات ویژه برای رفع بدهی بیمه ها به مراکز درمانی در نظر بگیرد.
انباشت بدهی بیمه‌ها سدی در برابر تداوم طرح تحول سلامت/ تدبیر دولت برای حل مشکلات ضروری است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه انباشت بدهی بیمه ها طرح تحول سلامت را دچار مشکل خواهد کرد، گفت: دولت تمهیدات ویژه برای رفع بدهی بیمه ها به مراکز درمانی در نظر بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106120399561.jpg انباشت,بدهی,بیمه‌ها,سدی,در,برابر,تداوم,طرح,تحول,سلامت/,تدبیر,دولت,برای,حل,مشکلات,ضروری,است Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره بدهی 11 هزار میلیاردی بیمه ها به مراکز درمانی، افزود: کاهش هزینه های درمان از جمله اهداف طرح تحول سلامت به شمار می رفت که اگر قرار باشد بدهی بیمه ها روز به روز افزایش پیدا کند مراکز درمانی دچار مشکل خواهد شد و در نهایت هزینه های درمانی افزایش پیدا خواهد کرد و فشار آن بر بیماران تحمیل خواهد شد.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: انباشت بدهی بیمه ها به مراکز درمانی معقول نیست و دولت باید برای تامین منابع آن راهکاری بیاندیشد تا بیمه ها نیز بتوانند از بار این حجم از بدهی بیرون روند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: مجلس به نوبه خود برای تامین منابع پایدار حوزه سلامت 10 درصد هدفمندی یارانه ها را اختصاص داد اما تاکنون این مبلغ پرداخت نشده است درحالی که منابع پایدار که در قانون تصویب شده باید اختصاص داده شود تا حوزه سلامت را با مشکل مواجه نکند.

وی یادآور شد: بیمه تامین اجتماعی تاحدودی از منابع بیمه ای برخوردار است اما بیمه سلامت هیچ منبعی ندارد و به دولت وصل است لذا اگر پولی به این بیمه تعلق نگیرد هم بیمه گذار و هم مراکز درمانی را با مشکل مواجه می کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت تمهیدات ویژه برای رفع بدهی بیمه ها به مراکز درمانی در نظر بگیرد زیرا با این شرایط طرح تحول سلامت دچار مشکل خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet