هدر موبایل
1396/04/03 08:01:00
سرویس اجتماعی
صادقی:

تأمین منابع شهرداری‌ تهران از محل فروش باغات و تراکم/ شفافیت و انضباط مالی ملاک انتخاب شهرداران قرار گیرد

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران گفت: شهرداران باید اعتقاد راسخی به شفافیت، سلامت، انضباط مالی و عدم تعرض به حقوق مردم داشته تا منابع شهرداری‌ها را از محل فروش تراکم و باغات تامین نکنند.
تأمین منابع شهرداری‌ تهران از محل فروش باغات و تراکم/ شفافیت و انضباط مالی ملاک انتخاب شهرداران قرار گیرد عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران گفت: شهرداران باید اعتقاد راسخی به شفافیت، سلامت، انضباط مالی و عدم تعرض به حقوق مردم داشته تا منابع شهرداری‌ها را از محل فروش تراکم و باغات تامین نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603102116326495.jpg تأمین,منابع,شهرداری‌,تهران,از,محل,فروش,باغات,و,تراکم/,شفافیت,و,انضباط,مالی,ملاک,انتخاب,شهرداران,قرار,گیرد Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مولفه‌های فنی و مدیریتی شهرداران، گفت: با توجه به اهمیت شهر تهران، شهردار پایتخت باید از تجربه لازم در حوزه مدیریت شهری برخوردار باشد و به این حوزه تسلط کامل داشته باشد، ضمن آنکه توانایی تعامل با سایر دستگاه‌ها به خصوص ارتباط خوبی با دولت داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان تاکید بر برخورداری شهردار از سلامت مالی لازم، تصریح کرد: شهرداران برای رفع مشکلات مالی و تامین منابع شهر نباید دست به اقداماتی چون فروش شهر و تراکم فروشی زنند، در حقیقت منابع شهر و شهرداری نباید از محل فروش باغات و تغییر کاربری فضاهای سبز تامین شود.

وی افزود: تخریب باغات، تغییر کاربری فضاهای سبز و تراکم‌فروشی پایتخت را دچار بحران‌های زیست‌محیطی کرده است، بنابراین شهرداری باید روی کار آید که بتواند منابع پایداری را برای شهر بدون تکیه به راه‌های غیرقانونی و مفسده‌آمیز ایجاد کند.

صادقی یادآور شد: شهر از سویی نیاز به منابع پایدار دارد و از طرف دیگر این منابع به گونه‌ای باید تامین شود که منجر به شهرفروشی و کارهای مفسده‌آمیز دوره‌های قبل نشود، بنابراین شهردار باید از توانمندی بالایی برخوردار باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تقویت ارتباط شهرداری و شورای شهر، گفت: شهردار باید اعتقاد راسخی به اصولی چون شفافیت، سلامت، انضباط مالی و عدم تعرض به حقوق مردم داشته باشد، شهرداران باید بدانند که هر متراژ تراکمی که به فروش می‌رسد از حق مردم کاسته می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداران باید در درجه اول نگاه حقوقی، اجتماعی و شهروندی نسبت به مردم داشته باشند، منتخبان شورای پنجم شهر تهران نیز شاخص‌ها و مولفه‌های شهردار خوب را اعلام کرده ‌اند، از این رو انتظار است بتوانند شهردار کارآمد و متخصصی را انتخاب کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet