هدر موبایل
1396/04/09 09:25:12
سرویس اجتماعی
خضری مطرح کرد:

کاهش چشمگیر طلاق در مناطق بحرانی با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق/نقش خدمات مددکاری و روانشناسی در کاهش آمارها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق می توان شاهد کاهش این معضل بود، گفت: مسئولان باید اعتبارات ویژه ای را برای بهبود این حوزه اختصاص دهند.
کاهش چشمگیر طلاق در مناطق بحرانی با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق/نقش خدمات مددکاری و روانشناسی در کاهش آمارها عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق می توان شاهد کاهش این معضل بود، گفت: مسئولان باید اعتبارات ویژه ای را برای بهبود این حوزه اختصاص دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106901082538.jpg کاهش,چشمگیر,طلاق,در,مناطق,بحرانی,با,راه,اندازی,سامانه,ثبت,مداخلات,طلاق/نقش,خدمات,مددکاری,و,روانشناسی,در,کاهش,آمارها Icana

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درباره راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق، افزود: واقعیت آن است که با توجه به آمارهای روز افزون از افزایش طلاق در کشور، هرگونه ای برنامه ریزی در جهت کاهش این معضل را می توان مثبت ارزیابی کرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اجرای پایلوت سامانه ثبت مداخلات طلاق در برخی از استان ها، ادامه داد: اجرای پایلوت این طرح در 5 استان سبب می شود که با شناسایی نقاط ضعف آن، بتوان به صورت کامل‌تری طرح مذکور را در دیگر استان ها اجرایی کرد تا نتیجه اثربخش تری را به دست آوریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بر اساس آنچه که رییس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد با راه اندازی سامانه ثبت مداخلات طلاق، افراد قبل از ورود به دادگاه‌ها و ثبت رسمی دادخواست طلاق و پیش از آن‌که بخواهند وارد چرخه وکلا شوند، از همان ابتدا به چرخه خدمات مددکاری و روانشناسی ورود پیدا می‌کنند و در جهت حل مشکلات آنها اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد: از سویی دیگر باید این واقعیت را پذیرفت که طلاق موجب بروز آسیب های اجتماعی زیادی از جمله می شود که نشان دهنده پیامدهای منفی آن است و به سلامت روانی و عاطفی افراد خانواده نیز ضربه وارد می کند لذا برای برون رفت از بحران باید راهکار سریعی از سوی مسئولان مربوطه به کار گرفته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این شرایط لازم است برای رفع معضل طلاق و آسیب های اجتماعی ناشی از آن مهمترین اولویت های مسئولان مربوطه باشد تا جایی که باید اعتبارات ویژه ای نیز برای بهبود وضعیت به کار گرفته شود.

به گزارش خانه ملت، پیش از این معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه الکترونیک ثبت مداخلات در 10 استان با بیشترین نرخ طلاق تا سه ماه آینده و راه‌اندازی این سامانه در کل استان‌ها تا پایان سال خبر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet