هدر موبایل
1396/04/03 10:53:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دلخوش:

کمرنگ کردن نقش کشورهای اسلامی در جهان هدف اصلی استکبار جهانی است

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دشمنی استکبار با مسلمانان ازصدر اسلام تاکنون، گفت: برهم زدن و کمرنگ کردن نقش کشورهای اسلامی در جهان اولویت اصلی استکبار جهانی است.
کمرنگ کردن نقش کشورهای اسلامی در جهان هدف اصلی استکبار جهانی است نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دشمنی استکبار با مسلمانان ازصدر اسلام تاکنون، گفت: برهم زدن و کمرنگ کردن نقش کشورهای اسلامی در جهان اولویت اصلی استکبار جهانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106935194882.jpg کمرنگ,کردن,نقش,کشورهای,اسلامی,در,جهان,هدف,اصلی,استکبار,جهانی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید کاظم دلخوش اظهار کرد: چشم همه جهانیان در روز قدس به جمهوری اسلامی ایران دوخته شده است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت داشتن آگاهی و اطلاعات کافی از تمام مسائل و اتفاقات روز جهان، افزود: شناخت بازیگران بین المللی در عرصه های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که به دنبال استثمار و استعمار سایر نقاط جهان بوده و همچنین تجزیه و تحلیل ساختار و تشکیلات به وجود آمده از سوی این قدرت ها می تواند سبب آسیب از این گروه ها شود.

 تغییر شکل استثمار و استعمار در جهان امروز

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تک قطبی شدن دنیا توسط آمریکا و با همکاری رژیم جعلی صهیونیستی و انگلیس، گفت: فعالیت ها و اقدامات از سوی استکبار جهانی در جهت توطئه براندازی کشورهای مختلف انجام می شود.

وی افزایش آگاهی و اطلاع ملت های مسلمان را لازمه شناخت استکبار و قدرت های مختلف عنوان و خاطرنشان کرد : باتوجه به فضاها و شرایط امروز جهان برای مقابله و مبارزه با این کشورها راه دیگری بجز افزایش آگاهی از بازیگران اصلی و ساختارهای آنها نداریم.

دلخوش با اشاره به شکل جدید حرکت استعمار و استثمار در جهان، تصریح کرد: قدرت استکبار جهانی امروز با توطئه های فرهنگی و جنگ نرم به مبارزه با کشورها می رود.

وی با بیان اینکه کشورها در دنیا به سه دسته تقسیم می شوند، افزود: کشورهای استعمارگر، کشورهای تحت سلطه استعمار همانند عربستان و کشورهای مستقل همانند جمهوری اسلامی ایران از جمله این سه دسته را تشکیل می دهند.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از کشورهای اسلامی تحت سلطه استعمار اموال خود که حق ملت های اسلامی است را برای رسیدن به منافع خود برعیله همین ملت ها هزینه می کنند.

وی با بیان اینکه از صدر اسلام تاکنون مسلمانان خار چشم دشمنان محسوب می شدند، افزود: دشمنان با شگردها و توطئه های مختلف اعم از سخت افزاری و نرم افزاری تلاش می کنند تا نقش جوامع اسلامی و مسلمانان در جهان را برهم زده و کمرنگ کنند.

دلخوش در ادامه به تشکیل و حضور گروه های تکفیری و داعش در منطقه خاورمیانه آسیا و در کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: این گروه ها کاری به اعتقادات دینی و مذهبی مردم به ویژه اسلام نداشته و از گروه مسلمانان تندروی بوده که معتقد به خدا، رسول اکرم و قرآن نیستند بلکه تنها به فکر رسیدن به منافع خود از قِبل دین هستند.

ضرورت داشتن آگاهی و اطلاعات کافی از مسائل روز جهان توسط مسلمانان

وی برضرورت آگاهی جوامع اسلامی و مسلمانان تأکید کرد و یادآورشد: عالما، نویسندگی، مسئولان و اساتید جوامع اسلامی باید نحوه مقابله و مبارزه با استعمار به ویژه در حوزه جنگ نرم فرهنگی که تمرکز آن بر اعتقادات و باروهای ملت ها بوده بررسی و راهکارهای مناسب ارائه دهند.

 این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تشکیل داعش در سال ۲۰۰۸ در عراق، گفت: یکی از اهداف تشکیل این گروه ها اشاعه اسلام هراسی در جهان و نابودی ملت های مسلمان با نام خود اسلام است.

وی به حضور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مدافع حرم در کشورهای سوریه و عراق برای مبارزه با گروه های تکفیری و داعش اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مقاومت و از خود گذشتگی این نیروها نبود امروز وضعیت ایران به گونه ای دیگر رقم می خورد.

دلخوش همچنین با اشاره به برگزاری جلساتی دو ماه قبل در کردستان توسط نیروهای تروریستی، تصریح کرد: در این جلسات برای ایجاد ناامنی و اجرای اقدامات تروریستی در سطح ایران به توافق رسیده بودند.

وی با بیان اینکه با هوشمندی و آگاهی و از خودگذشتگی سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات و امنیتی این اقدامات شکست خورد، اظهار کرد: این مقاومت و هوشیاری نشان دهنده اقتدار دینی و امنیتی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش مهر، نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، پاسخ موشکی سپاه به مواضع تروریست ها در دیرالزور سوریه را تنها یک نمونه کوچک از اقتدار و توان و قدرت نظامی و امنیتی ایران عنوان و تأکید کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آنها به ما سیلی نمی زنند بلکه این ما هستیم که با آنها سیلی می زنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet