خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/07/24 14:24:00
سرویس سیاسی
حداد عادل در نشست خبری (کامل)

لایحه مدیریت خدمات کشوری در شورای نگهبان به تصویب رسید و به دولت ابلاغ خواهد شد

رئیس مجلس گفت: در تاریخ قانون گذاری کشور تاکنون سابقه نداشته که درباره مساله کارمندی و دستگاه اداری دولت کاری به این مفصلی و با این حد از بررسی های کارشناسانه انجام شده باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در اولین نشست مطبوعاتی بعد از ماه مبارک رمضان ضمن تبریک عید سعید فطر در خصوص لایحه مدیریت خدمات کشوری گفت: خوشبختانه لایحه مدیریت خدمات کشوری در شورای نگهبان به تصویب رسید و به دولت ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: این لایحه اولین درخواست نمایندگان مجلس هفتم بعد از تشکیل این دوره از مجلس بود. اولین مصوبه مجلس هفتم این بود که دولت برای تقدیم لایحه معروف به نظام هماهنگ پرداخت اقدام نماید.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: در طول سه سال و نیم گذشته وقت زیادی صرف این لایحه شد. این لایحه در روزهای پایان کار دولت هشتم به مجلس نقدیم شد. دولت نهم هم آن را تعقیب کرد. در مجلس کمیسیون مشترکی مرکب از نمایندگان کمیسیون های ذی ربط برای رسیدگی به آن بوجود آمد. مرکز پژوهش ها فعالانه کمک کرد. متخصصان زیادی در کمیسیون حاضر شدند. عده ای اظهارنظر کردند و چندین هزار نفر ساعت مجموعا در کمیسیون و کارگروه های فرعی کار شده و این لایحه جامع تهیه گردید.

وی ادامه داد: مجلس هم آن را از طریق اصل 85 به خود کمیسیون واگذار کرد و نهایتا مصوبه کمیسیون را برای پنج سال بصورت آزمایشی به تصویب رساند. این لایحه مراحل بررسی و رفت و برگشت آن بین شورای نگهبان و مجلس خیلی طولانی شد و چندی از شما خبرنگاران سوال کردید ولی خوشبختانه در نهایت بدون اینکه با رفتن به مجمع تشخیص مصلحت فرآیند تصویب آن طولانی تر شود بین مجلس، شورای نگهبان و دولت موضوع حل و فصل شد.

رییس مجلس افزود: تلاش شد تقریبا هرچه به مساله دستگاه های دولتی مربوط می شود در این لایحه منظور شود. در این لایحه بیش از 60 آیین نامه پیش بینی شده که باید توسط دولت تصویب شود و این حکایت از گستردگی این لایحه می کند.

وی با بیان اینکه این لایحه پاسخی است که مجلس به دو مشکل اساسی کشور می خواهد بدهد، ادامه داد: یکی گستردگی بیش از حد دستگاه های دولتی و ناکارآمدی آنها که احتیاج به اصلاح ساختاری و نرم افزاری در قوانین و آیین نامه را ایجاب می کند و این در راستای کوچک کردن دولت و کاهش بار تصدی گری در دولتی که به موازات کاری که در حوزه اقتصادی در لایحه اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته در حوزه دیوان سالاری دولتی هم همان نگاه حاکم بوده که ما به جای داشتن یک بدنه بزرگ غیرفعال، بدنه کوچکتر فعال و کارآمد داشته باشیم.

وی نکته مهم دیگر را رفع تبعیض و بی عدالتی دانست و گفت: در حال حاضر شاهد هستیم که در دستگاه های مختلف کشور پرداخت ها با یک ترازو و معیار صورت نمی گیرد. ممکن است یک نفر با مدرک کارشناسی در 10 دستگاه مختلف 10 نوع حقوق بگیرد و این قابل قبول نیست و باید افراد برحسب کارآیی و نوع وظیفه بصورت تعریف شده در قانون حقوق مشخصی دریافت کنند و این حقوق تابع قانون باشد نه تابع دستگاهی که آنها در آنجا کار می کنند.

حدادعادل گفت: اشکال دیگر تفاوت فاحشی است که میان حداقل و حداکثر دریافت هاست که هیچ قابل توجیه نیست. در این لایحه پیش بینی شده که این تفاوت از هفت برابر نباید بیشتر باشد بدین معنا که حقوق های پایین افزایش پیدا می کند.

وی در مورد جهات متعدد دیگر این لایحه گفت: شفاف کردن روابط اداری و سامان دادن به موضوع استخدام، جانشین کردن نظام کارمزدی به جای روزمزدی، ایجاد انگیزه های لازم برای نشان دادن قابلیت های افراد و ... در این لایحه ملحوظ شده است همچنین توجه به وضعیت بازنشستگان که بسیاری از آنها در فشار زندگی هستند و همواره از نمایندگان مجلس انتظار کمک داشتند، توجه به وضع ملعمان و کارکنان بهداشت و درمان از اموری است که در این لایحه مورد نظر بوده است.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: دولت نگران بار مالی ناشی از تصویب این لایحه بود که البته بحث گوناگونی میان مجلس و دولت صورت گرفت و یکی از موارد تعامل مثبت و سازنده این دو قوه همین فرآیندی است که این لایحه طی کرد دولت در نظر دارد در طول مدت آزمایشی به روش های مختلف واگذاری سهام عدالت و اجرای افزایش حقوق به شیوه پلکانی معکوس این لایحه را اجرا کند.

وی گفت: سال گذشته در انتقال از سال 85 به 86 دولت این شیوه را برای اولین بار اعمال کرد. معین حقوق های در سطح پایین را تا حد 40 درصد افزایش داد و حقوق بالا را تا حد 5/5 درصد افزایش پیدا کرد. این شیوه باعث می شود فشار بار مالی بر دولت کاهش پیدا کند، ضمنا آن مقاصد مورد نظر در این لایحه هم تامین شود.

رییس مجلس گفت: خوشحال هستم با تلاش همکاران در مجلس و پیگیری شخص بنده و تعامل با دولت این لایحه به تصویب رسید. حال باید برای اجرای آن پیگیری کرد. تهیه 60 آیین نامه برای اجرای این لایحه کار ساده ای نیست و تصور می کنم همکاری بین مجلس و دولت باید در آینده هم برای اجرای این قانون ادامه پیدا کند.

 

تنش هایی میان آمریکا و ترکیه بر سر مساله عراق

به گزارش خانه ملت، غلامعلی حدادعادل در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگار خانه ملت مبنی بر اینکه در روزهای اخیر تنش هایی میان آمریکا و ترکیه بر سر مساله عراق و موضع کنگره آمریکا در مورد اتهام نسل کشی ارامنه بروز کرده که اعتراض مردم ترکیه و برخی مقام های این کشور از جمله اردوغان را علیه آمریکا برانگیخته است، دیدگاه جنابعالی در این باره چیست؟ گفت: ما اصولا سیاست آمریکا را در خاورمیانه تایید نمی کنیم.

وی افزود: معتقدیم دخالت های آمریکا چه در مساله عراق و چه در گله هایی که ارامنه از دولت ترکیه دارند باعث بهبود وضعیت منطقه نخواهد شد.

حدادعادل خاطرنشان کرد: این مصوبه اخیر مجلس آمریکا را باعث تحریک می دانیم یکبار دیگر در هفت سال پیش در اوایل دوران ریاست جمهوری بوش چنین مصوبه ای در کنگره آمریکا به تصویب رسید. رئیس جمهور آمریکا این مصوبه را در آن زمان ابلاغ نکرد و با استفاده از اختیارات خود آن را وتو نمود.

وی گفت: حال باید دید آیا رئیس جمهور آمریکا تحت تاثیر شرایط عراق در تصمیم قبلی خود تغییری داده است یا اینکه همانند نوبت قبل مصوبه متوقف می شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: توصیه ما این است که مسایل مربوط به منطقه از قبیل مساله ارامنه و دولت ترکیه را به خود آنها واگذار کنند. مطمئنا از این طریق راه حل بهتری پیدا خواهد شد تا دخالت قدرت هایی که نه دنبال منافع ارامنه هستند و نه دنبال منافع ترکیه، بلکه فقط دنبال تسلط خود بر همه ملت ها می باشند.

 

برگزاری اجلاس خزر در تهران

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه با توجه به برگزاری اجلاس خزر در تهران، به نظر شما چطور می توان مطالبات خود در بحث خزر و نیروگاه بوشهر از روسیه پیگیری کنیم؟ گفت: موضوع دریای خزر در سال های اخیر که جمهوری های مستقلی بعد از فروپاشی شوروی در اطراف این دریا ایجاد شده مورد بحث بوده است. نظام حقوقی حاکم بر دریای خزر باید از نو تعریف و تدوین می شده است.

وی افزود: از سال های قبل تلاش های زیادی بوده است. در باکو قبلا نشست مشترکی تشکیل شد و حال نیز این نشست در تهران است. خوشبختانه با فضایی که وجود دارد تصور می کنیم کشورهای همسایه دریای خزر به این نتیجه رسیدند که این موضوع نباید وسیله اختلاف و نزاع میان آنها شود بلکه می تواند یک میدانی برای همکاری کشورهای همسایه این دریا شود.

وی ادامه داد: چشم اندازی که هم اکنون پیش روی ماست حکایت از چنین آمیزه ای می کند و ما از این جهت خوشحالیم که کشورمان میزبان این اجلاس مهم است و اهتمام دولت و وزارت امور خارجه و شخص رئیس جمهور را بر پیگیری این موضوع قابل درک و تحسین می دانیم.

رئیس مجلس گفت: طبیعی است در سفری که آقای پوتین رئیس جمهور روسیه به ایران داشته و امروز هم در کشور ما هستند موضوعاتی از قبیل نیروگاه بوشهر را هم که قبلا مطرح بوده، مجددا مطرح خواهد شد و ما امیدواریم دولت روسیه با تکمیل این نیروگاه هم به انتظارات مردم ایران از این دولت جامه عمل بپوشاند و هم به تصوراتی که گاهی دامن زده می شود که دولت روسیه در تمکیل این نیروگاه تعلل می کند و این خواست آمریکا یا بعضی از قدرت های دیگر است خاتمه دهد.

وی تاکید کرد: پایان بخشیدن و تکمیل نیروگاه بوشهر هم به سود روسیه است و هم به سود ایران.

 

استفاده 30 درصدی سهمیه بنزین توسط خودروهای دولتی

حدادعادل در پاسخ به این سوال که آیا استفاده 30 درصدی سهمیه بنزین توسط خودروهای دولتی احتمالا موجب ایجاد معضل در جامعه نمی شود گفت: تصور نمی کنم معضل و مشکلی به این صورت که بیان شد وجود داشته باشد. خودروهای دولتی هم بنزین لازم دارند اگر در داخل تامین نشود باید آن را وارد کرد.

وی افزود: دولت در استفاده بنزین برای خودروهای دولتی نباید نرخ 100 تومان را ملاک قرار دهد. حتما دولت نیز محاسبه ای دارد و برای آن مقدار که بنزین برای خودروهای دولتی وارد می شود نرخی غیر از 100 تومان را در نظر می گیرد.

وی بیان کرد: اگر دولت در این باره لایحه متمم به مجلس ارائه کند مجلس به آن رسیدگی می نماید. مهم این است که سهمیه بندی بنزین بعنوان یک انضباط اجتماعی و فرهنگی پذیرفته شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری در نماز عید فطر خطاب به ملت و مسئولان خواستار آن شدند که جلوی ریخت و پاش گرفته شود. یکی از موارد این موضوع مصرف بی رویه بنزین است.

 

لغو سفر حداد عادل به فرانسه

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر لغو سفر وی به فرانسه و در عین حال حضور رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا با وجود توهین های صورت گرفته و نیز درباره تفاوت این دو رویکرد و یا منطقه یگانه گفت: لازم نیست که همه مسئولان در همه موارد یک شکل عمل کنند. مثلا اگر رئیس جمهور در دانشگاه کلمبیا سخنرانی کرده بگوییم لازم نیست که وی یا رئیس مجلس در هر جای دیگری سخنرانی کنند تا آن را به منطق یگانه تعبیر کنیم.

وی افزود: انجام نشدن سفر ما به استراسبورگ در اعتراض به شورای اروپا و بعضی فراکسیون های آن در دعوت از منافقان بود و اعتراض ما این بود که چرا شورایی که دم از مبارزه با تروریسم می زند و کشورها را به حمایت از تروریسم متهم می کند خود از یک سازمان تروریستی برای حضور در آن شورا دعوت کرده و به نوعی آن سازمان را تایید می کند.

حدادعادل خاطرنشان کرد: این رفتار دوگانه از نظر ما قابل قبول نبود. سازمان منافقان توسط اتحادیه اروپا بعنوان یک سازمان تروریستی شناخته شده است.حتی آمریکا با همه مخالفتی که با ایران دارد و با حمایتی که عملا از منافقین می کند رسما این سازمان را تروریستی می داند و پلیس بین المللی در تعقیب سران این سازمان است.

وی گفت: شورای اروپا قبل از سفر رئیس مجلس ایران به استراسبورگ از سرکرده های این سازمان دعوت می کند و با این رفتار خود تبعیضی در رفتار دوگانه را نشان می دهد. ما این رفتار را به هیچ وجه قابل قبول نمی دانستیم و سریعا اعلام کردیم که به این علت در این اجلاس شرکت نمی کنیم.

حدادعادل گفت: البته مقصودی که ما از حضور در استراسبورگ داشتیم و آن معرفی مجمع مجالس آسیایی بود توسط رئیس مجلس اندونزی تامین شد و برخی نمایندگان شورا نیز اعتراضات و سوالاتی در خصوص ایران داشتند که توسط رئیس مجلس اندونزی پاسخ داده شد.

وی ادامه داد: نرفتن به استراسبورگ کار درستی بود اگر چه یکی دو روزنامه هم قادر به تشخیص درستی آن نشدند.

 

طرح سوئیس

رئیس مجلس در مورد طرح سوئیس گفت: طرح سوئیس طرحی است که در مذاکره با آژانس بر حل موضوع هسته ای ایران از طریق مذاکره استوار است و به تامین حقوق ایران و استفاده ایران از حق قانونی خود برای مقاصد صلح آمیز نزدیک تر است. بنابراین ما آن را قابل بررسی دانستیم و دیدگاه های خود را به دولت سوئیس منقل کرده ایم.

وی افزود: ما می توانیم در تعامل با دولت سوئیس این طرح را یکی از مسیرهایی تلقی کنیم که همکاری با آژانس و احقاق حق ما را تسهیل می کند، بنابر این نگاه ما به آن مثبت است.

حدادعادل ادامه داد: ایران در برابر هر کشوری، سوئیس و یا غیر آن، تعلیق را نمی پذیرد و ما در این راستا حاضریم در چارچوب منطقی که هم به رعایت مقررات آژانس و هم به تامین حقوق ما منتهی شود مذاکرات را ادامه دهیم و طرح سوئیس را فی الجمله با این نگاه سازگار می دانیم که البته محتاج بازنگری ها و اصلاحاتی نیز می باشد.

 

احتمال تهدید نظامی از سوی آمریکا

رئیس مجلس در پاسخ به این سوال مبنی بر احتمال تهدید نظامی از سوی آمریکا یا رژیم صهیونیستی علیه ایران و هدفی که از بیان چنین شایعاتی و ادعاهایی که دنبال می شود گفت: ما این اخبار را عمدتا جنگ روانی می دانیم که چیز جدیدی نیست.

وی افزود: گاهی اوقات درصد اظهار نظرها و خبرسازی ها بیشتر و گاه کمتر می شود ولی همواره وجود داشته است.

حدادعادل خاطرنشان کرد: ما هیچوقت این احتمالات را صفر در نظر نمی گیریم که موجب غفلت ما شود و نیز هیچوقت با این فضاسازی ها دست و پای خود را گم نمی کنیم. ایران کشوری است که می خواهد آزاد و مستقل بماند و سرنوشتش را به دست خود گیرد.

وی تاکید کرد: ایران هیچ خطری برای هیچ کشوری نیست. بلکه می خواهد در چارچوب نظامات منطقی بین المللی از حقوق خود بهره مند شود و با این مبانی به هیچ وجه جای نگرانی برای هیچ کشوری نیست و هیچ خطری برای صلح نیست و هیچ انسان منصف خردمندی دلیلی برای جنگ با ایران نمی خواهد اما اگر بی خرد و غیرمنطقی تصمیم به حمله نظامی به ایران بگیرد در آن صورت ایران هم از حق خود دفاع می کند و ملت ایران شایستگی خود را برای دفاع از کشورش بارها بویژه در جنگ 8 ساله به اثبات رسانده است.

حدادعادل تاکید کرد: خوب است در کنار این اخبار، اظهارنظر کارشناسان متعدد در دنیا از جمله برژنیسکی شنیده شود که حمله نظامی به ایران، آمریکا را حداقل 20 سال زمین گیر خواهد کرد.

 

انحلال شوراها

همچنین غلامعلی حدادعادل رئیس مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر نتیجه نامه به مقام معظم رهبری در خصوص انحلال شوراها گفت: به دنبال آن نامه یک دعوتی از سوی دکتر داوودی معاون اول رئیس جمهور دریافت کردیم که یک بررسی کارشناسی مشترکی توسط دولت و مجلس صورت بگیرد. ما کارشناسان خودمان را معرفی کردیم، در یک جلسه با دولت بررسی کردند حاصل این بررسی های کارشناسانه ظاهرا این است که شوراهایی که اعتبار آنها ناشی از مصوبه مجلس است آن شوراها حفظ خواهد شد به عنوان شورا، منتها چون در تعدادی از این شوراها بسیاری از اعضا مشترک هستند دولت در مقام اجرا جلسه مشترکی تشکیل خواهد داد و اعضای مشترک حضور دارند و اعضایی هم که خاص هر شورا هستند می توانند حضور داشته باشند و این کار باعث می شود که در وقت رئیس جمهور و وزرا صرفه جویی شود با توجه به اینکه شوراها هم هویت خودشان را حفظ خواهند کرد.

وی گفت: در واقع با این تدبیر اجرایی نظر دولت از اینکه تکثر شوراها موجب اتلاف وقت شوراها و دولت نشود تامین می شود و شوراها هم هویت قانونی خود را حفظ می کنند.

 

توسعه کالاهای غیرنفتی

رئیس مجلس در ارتباط با توسعه کالاهای غیرنفتی ضمن مهم ارزیابی کردن گسترش صادرات غیرنفتی و تشکر از تلاش های دولت در این ارتباط گفت: اگر خلا قانونی وجود دارد که مستلزم و محتاج دخالت مجلس هم است من از کمیسیون اقتصاد مجلس می خواهم که همت کنند اگر طرحی لازم دارد نمایندگان بدهند و اگر لایحه لازم است خود دولت بفرستد.نگاه دولت و مجلس در تقویت صادرات کالاهای غیرنفتی یکسان و مثبت است.

 

حضور زنان در مجلس هشتم

رئیس مجلس در ارتباط با حضور پر تعداد زنان در مجلس هشتم و ادعاهای شبکه فاکس نیوز در مورد زنان ایرانی گفت: بنده موافق نظر ملت هستم. هر چه ملت رای بدهد، اگر ملت رای داد به جای 40 نفر، 200 نماینده زن هم در مجلس باشد باید پذیرفت، باید کاری نماییم که زنانی داوطلب ورود به مجلس شوند که رای مردم را جلب نمایند بنابراین قبل از اینکه نظر بنده موثر باشد کارایی و توانایی زنان داوطلب برای ورود به مجلس مهم است و من امیدوارم خانم ها مخصوصا آنهایی که در خود شایستگی نمایندگی مجلس را می بینند داوطلب ورود به مجلس شوند و مردم هم شایستگی آنها را درک کنند و مردم هم به آنها رای بدهند و زنان هم در مجلس بتوانند هم به عنوان یک نماینده به وظایف عمومی خودشان عمل کنند و هم حقوق بانوان را بهتر در مجلس تامین کنند و با طرح ها و لوایح مشکلات خانواده ها را کم کنند، مسایل زنان در کشور محتاج توجه بیشتر است و هر چه کیفیت کار در مجلس بیشتر باشد این مشکلات کمتر خواهد بود.

وی در ادامه گفت: آن حرف هایی هم که فاکس نیوز و امثال آن می زنند دورانش گذشته است. امروز دنیا در رابطه با اسلام آگاهیش نسبت به 50 سال پیش فرق کرده است و هیچ آدم عاقلی این حرف ها را باور نمی کند.

 

طرح امنیت اجتماعی

همچنین رئیس مجلس در ارتباط با فضاسازی برخی رسانه ها در مورد طرح امنیت اجتماعی گفت: من تصور نمی کنم کسی در کشور مخالف برخورد با اراذل و اوباش باشد مگر خود اراذل و اوباش.

حدادعادل گفت: غیر از اراذل و اوباش کسی دیگر مخالف برخورد با آنها نیست البته در هر کاری باید عقل و تدبیر و اخلاق وجود داشته باشد. ولی قاطعیت در مقابل کسانی که هیچ قانونی را به رسمیت نمی شناسند حتما ضرروی است. این به این معنا نیست که ما هر شب شاهد دستگیری یکسری از اراذل و اوباش باشیم مگر چقدر در تهران و شهرها اراذل و اوباش وجود دارد که انتظار داشته باشیم دائما این موضوع باید تکرار شود. در یک مرحله ای اقدام کردند حتما هم نتیجه داشته است و یک تعدادی از آنها را التزام گرفته اند و تحت نظر آزاد کردند و تعدادی از آنها که منشا فساد پایدار بودند به زندان فرستادند تا تکلیف آنها در دادگاه ها براساس قانون و عدالت روشن شود.

رئیس مجلس گفت: ما نشانه ای از کوتاه آمدن نیروی انتظامی در برابر اراذل و اوباش نمی بینیم و همه باید در تامین امنیت اجتماعی کوشا باشیم.

حدادعادل افزود: نیروی انتظامی را باید کمک کرد مخصوصا رسانه ها باید بدانند که مردم نسبت به اینگونه موضع گیری ها حساس هستند و اگر رسانه ای به وظیفه خود عمل نکند در واقع خودش را از مردم دور کرده است.

 

 

اجرای سهمیه بندی بنزین و اثرات آن

رئیس مجلس ضمن تکذیب خبر ارائه مجدد کارت سوخت به نمایندگان تصریح کرد: این خبر همانند خبر دستگیری آن نماینده است و شایعه و دروغ است.

وی در ادامه در ارتباط با اجرای سهمیه بندی بنزین و اثرات آن گفت: ملاک نهایی، مصرف بنزین است و با توجه به این شبکه گسترده الکترونیکی که از طریق کارت سوخت در کشور ایجاد شده در پایان هر روز دقیقا می توانید مصرف بنزین در کشور را تعیین کنید و با گذشت مقایسه کنید. این مصرف در حال حاضر نسبت به آن چیزی که در غیاب سهمیه بندی می توانست اتفاق بیفتد بیش از بیست درصد صرفه جویی نشان می دهد و این دستاورد مثبتی است.

رئیس مجلس گفت: اگر خیابان ها شلوغ شده است دلیلش این است که مردم به این نتیجه رسیده اند که 100 لیتر بنزین در ماه برای رفت و آمد آنها کفایت می کند و واقعا هم اینگونه است. برای 90 درصد مردم که رفت و آمد بین محل کار و منزل دارند 5/3 لیتر در روز کفایت می کند و مردم از خودروهای خود استفاده می کنند و این نظر مخالفان سهمیه بندی را هم تامین می کند. برخی از مخالفان ابراز نگراین می کردند از به زحمت افتادن مردم، اما وقتی میزان سهمیه بندی واقع بینانه شده مردم هم استفاده می کنند.

حدادعادل افزود: یکسری مشکلات هم در کنار سهمیه بندی وجود دارد از قبیل اینکه هنوز جایگاه های تخصیص گاز به اندازه کافی نیست. این گونه مشکلات در عمل باید حل شود یا اینکه برخی مایل نیستند از سوخت خود استفاده کنند و این را با قیمت دیگری عرضه می کنند این قابل پیش بینی بود و اگر هم این اتفاق بیفتد نمی توانیم بگوییم که فاجعه است مهم این است که دولت وضعیت را رصد کند و این فرهنگ در مردم جا بیفتد و ما به سمت یک انضباط در مصرف بی رویه بنزین برویم.

 

جلسه مشترک نمایندگان مجلس و قوه مجریه

رئیس مجلس همچنین از جلسه مشترک نمایندگان مجلس و قوه مجریه به زودی خبر داد و گفت: ما در سطح روسای دو قوه (مقننه و مجریه) با هم نشست مشترک خواهیم داشت.

 

مخالفت و موافقت مقام معظم رهبری با برخی طرح ها و لوایح

حدادعادل در پاسخ به سوالی در مورد مخالفت و موافقت مقام معظم رهبری با برخی طرح ها و لوایح گفت: مقام معظم رهبری همیشه بر استقلال مجلس و جایگاه آن تاکید دارند و ایشان به قوانین مصوب مجلس احترام می گذارند و معتقدند دولت باید قانون مجلس را اجرا کند و اگر در موارد خاص نظری داشته باشند و ارشاد و هدایت و نکته ای خطاب به مجلس داشته باشند رسما و صریحا اعلام می کنند.

 

اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد

رئیس مجلس در مورد اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد گفت: اجرای این قانون مستلزم موافقت سازمان متبوع کارمندان و درخواست آنها می باشد و دستگاهی ممکن است به خاطر نیاز به کارمند با درخواست او مخالفت کند بنابراین اگر آن دستگاه درخواست بودجه کند مجلس همکاری می کند تا قانون اجرا شود.

 

طرح شورای عالی قرآن

رئیس مجلس در پایان در ارتباط با طرح شورای عالی قرآن گفت: معمولا من قبل از تصویب طرح و لایحه ای نظر نمی دهم، ولی در مورد این طرح بحث این است که با قید یک فوریت مطرح شود یا دو فوریت و احتمال رای مجلس به این طرح یا قید یک فوریت بیشتر است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet