هدر موبایل
1396/04/05 08:44:58
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراها:

نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها در قانون اساسی منع نشده است/ تشریح پیشنهادی برای نظارت مجلس بر انتخابات شوراها بدون حضور مستقیم نمایندگان

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی پیشنهادات موجود در زمینه نظارت بر انتخابات شوراها را تشریح کرد.
نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها در قانون اساسی منع نشده است/ تشریح پیشنهادی برای نظارت مجلس بر انتخابات شوراها بدون حضور مستقیم نمایندگان عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی پیشنهادات موجود در زمینه نظارت بر انتخابات شوراها را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103552637131.jpg نظارت,شورای,نگهبان,بر,انتخابات,شوراها,در,قانون,اساسی,منع,نشده,است/,تشریح,پیشنهادی,برای,نظارت,مجلس,بر,انتخابات,شوراها,بدون,حضور,مستقیم,نمایندگان Icana

محمد محمودی شاه نشین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار داشت: مشکلات زیادی در قانون انتخابات شوراها وجود دارد که در صدد اصلاح آن‌ها هستیم و از جمله زمینه‌هایی که لازم به اصلاح قانون دارد، مشکلات حوزه نظارت بر انتخابات شوراها است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چند پیشنهاد در زمینه اصلاح نحوه نظارت بر انتخابات شوراها مطرح شده است، بیان کرد: پیشنهاد من این است که با توجه به وجود تشکیلات نظارتی مناسب در شورای نگهبان، این شورا نظارت بر انتخابات شوراها را نیز بپذیرد.

محمودی شاه نشین ضمن تاکید بر عدم منع قانون اساسی برای نظارت شورای نگهبان بر انتخابات شوراها، متذکر شد: در قانون اساسی قید نشده است که شورای نگهبان، امر نظارت بر انتخابات شوراها را برعهده گیرد؛ یعنی در قانون اساسی ذکر نشده است که شورای نگهبان نظارت بر انتخابات را برعهده نگیرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در قانون اساسی بر نظارت شورای نگهبان در 3 انتخابات خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس تاکید شده ولی در خصوص انتخابات شوراها، قانون اساسی بیان کرده است که قانون عادی، ترتیبات نظارت بر انتخابات شوراها را مشخص می‌کند.

وی افزود: امیدواریم که شورای نگهبان بر اساس قانون نظارت بر انتخابات شوراها را نیز بپذیرد، در غیر اینصورت نظارت به نحوی انجام شود که مجموعه‌ای مستقل تحت نظر مجلس تشکیل شود و بدون حضور نمایندگان امر نظارت بر انتخابات شوراها را بر عهده گیرد.

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: این مجموعه تحت نظارت مجلس برای نظارت بر انتخابات شوراها، ممکن است بعنوان دیوان یا یک دبیرخانه دائمی این موضوع را پیگری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet