ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1396/04/03 16:15:45
سرویس سیاسی
رحیمی با اشاره به انفجار انتحاری مکه مطرح کرد؛

تزلزل امنیت در عربستان هشدار جدی برای برگزاری حج

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است در شرایطی که قرار است حجاج ایران به عربستان اعزام شوند، برگزاری مذاکرات جدید میان ایران و سعودی برای بررسی تزلزل امنیت در این کشور ضروری است.
تزلزل امنیت در عربستان هشدار جدی برای برگزاری حج عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است در شرایطی که قرار است حجاج ایران به عربستان اعزام شوند، برگزاری مذاکرات جدید میان ایران و سعودی برای بررسی تزلزل امنیت در این کشور ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg تزلزل,امنیت,در,عربستان,هشدار,جدی,برای,برگزاری,حج Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انفجار انتحاری اخیر در مکه و نقش بی‌بدیل سعودی ها در اقدامات تروریستی گفت: تا اطلاعات موثقی از هویت افراد حادثه ازسوی سعودی ارائه نشود نمی توان ارزیابی دقیقی از حادثه کرد چرا که تابعیت آنها نقش مهمی در تحلیل دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر مسببین حادثه انتحاری در مکه تابعیت سعودی داشته باشند نشان از نارضایتی اتباع سعودی دارد و هشداری برای دستگاه سعودی است که در برخورد با شهروندان بازنگری کنند.

وی ادامه داد: اگر مهاجمان تابعیت خارجی داشته باشند با توجه به موقعیت عربستان در خاورمیانه و جهان عرب و ائتلافی که علیه مسلمانان ازسوی عربستان سعودی به استخدام درآمد، انگیزه ها و شرایط مهاجمان قابل ارزیابی خواهد بود.

رحیمی در ادامه با بیان اینکه حادثه انتحاری در مکه نشان دهنده تزلزل امنیت در عربستان است، عنوان کرد: تزلزل امنیت هشدار جدی برای مقامات داخلی دارد به خصوص سازمان حج و اوقاف دارد و علیرغم اینکه اولین اولویت ما عدم تعطیلی حج است باید توجه داشت که مهم تر از آن تأمین امنیت حجاج از سوی عربستان است که سعودی ها تضمین داده اند با این حال این حادثه دغدغه جدیدی را مطرح می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید مذاکرات جدیدی بین دستگاه امنیتی کشور و عربستان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت در کنار سازمان حج مشاوره می دهد و در صورت نیاز موضوع را در کمیسیون بررسی می کند چنانچه پیش از ماه مبارک هم مسئولان حج گزارشی در خصوص مذاکره با عربستان به کمیسیون امنیت ملی ارائه کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet